Atklāta jauna atpūtas vieta “Saulespuķe”

06.06.2023

Uzņēmējdarbība

2022. gada septembrī, iesniedzot pieteikumu projektu konkursam “Atbalsts uzņēmumu radīšanai un attīstībai Rēzeknes novadā”, aizsākās Birutas Buharinas ceļš uz sava sapņa piepildījumu. Līdzās atzīmējot Bērnu aizsardzības dienu, 3. jūnijs bija dubultsvētki – tika atklāta jauna atpūtas vieta ikdienai un svētkiem “Saulespuķe”.  Atzīmējot nozīmīgo notikumu, uzņēmēja aicināja sev tuvos kopā atklāt atpūtas vietu, griezt svinīgo lentu, spēlēt aizvien Rēzeknes novadā popularitāti iegūstošais sporta veidu “Mamanet”, iesaistīties dažādās aktivitātēs bērniem un pieaugušajiem, izvizināties ar katamarāniem, baudīt cukurvati, uz ugunskura vārīto zupu un bāra “Saules dūriens” piedāvājumu bērniem un pieaugušajiem.

Ikdienā Biruta ir mācību centrs “Austrumvidzeme” Rēzeknes nodaļas vadītāja. Darbs saistīts ar bezdarbnieku un strādājošo apmācību. Jau labu laiku Birutai bijis sapnis – lai ir kur atbraukt, neko nedarīt un saņemt labsajūtas lādiņu, lai ir vieta, kur uzņemt viesus un dalīties pozitīvās emocijās. Arī iespēja ir bijusi – netālu no mājām ir 3ha zemes, kas ilgu laiku bijusi neizmantota. Bet tieši pagājušajā gadā nāca uzdrīkstēšanās, un nu Rēzeknes novadā ir jauna atpūtas vieta “Saulespuķe”. Saulespuķe – jo tā ir dzeltena, izstarojot pozitīvo, asociējoties ar sauli, kas dod siltumu un prieku. Visi ģimenes locekļi atbalsta, iesaistās pasākumu rīkošanā, noformēšanā, bet darot, arī pati Biruta ir sapratusi, cik stipra ir, un ka visi šķēršļi ir pārvarami.

Atpūtas vieta “Saulespuķe” ir paredzēta ģimenes pasākumiem, piknikiem, ballītēm un jebkuram citam pasākumam, tāpat var tikt piemērotas aktivitātes un noformējums. Atpūtas vietas galvenais objekts ir geokupols. Tāpat uzstādīta mājiņa kokā, smilšukaste, atpūtas stūrītis, foto zona, futbola un volejbola laukumi, grila un ugunskura vieta, kubuls. No agra rīta var dzirdēt varžu kori. Arī nākotnes plāni ir vērienīgi. Uz saliņas dīķī ir doma izveidot vasaras terasi – tā varētu būt kā pieturvieta kāziniekiem, jo tālāk pļavā aug meža zemenes un plaukst un smaržo ievas. Tālāk nākotnē plānots atjaunot telpas un pirti, lai paplašinātos, bet galvenais – lai brauc cilvēki, lai viņiem te ir ko redzēt un baudīt, lai šurp atbraukušie jūtas brīvi.

Biruta uzsver, ka Rēzeknes novada pašvaldības atbalsts bijis neizmērāms. Rēzeknes novada pašvaldības projektu konkurss “Atbalsts uzņēmumu radīšanai un attīstībai Rēzeknes novadā” ir ļoti liels atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai un sapņu realizēšanai. Ļoti liela ietekme ir mērķtiecīgi veidotajiem semināriem uzņēmējiem – Birutas gūtā pieredze seminārā “RAD-!-DEJU” palīdzēja visu “salikt pa plauktiņiem”, saplānot un sastrukturizēt, plānot nākotnes ieceres.

Birutas Buharinas kontakttālrunis 26445987

Novēlam uzņēmējai sasniegt uzstādītos mērķus, un tiekties pēc nākotnes sapņu un ieceru veiksmīgas realizācijas!

Rēzeknes novada pašvaldības uzņēmējdarbības attīstības speciāliste
Evita Igaune: evita.igaune@rezeknesnovads.lv, tel.: 25748078

Click to listen highlighted text!