Atklāta Rēzeknes novada veco ļaužu pansionāta filiāle Pilcenē

25.11.2013

Sociālais dienests

Piedaloties Rēzeknes novada domes vadībai, Dricānu un Strūžānu pagasta pārvaldniekiem, kā arī Sociālā dienesta darbiniekiem, piektdien, 22.novembrī Dricānu pagasta Pilcenē kādreizējā skolas ēkā tika atklāta Rēzeknes novada veco ļaužu pansionāta filiāle. Atklāšanas pasākumā viesiem bija iespēja izstaigāt jaunatvērto ēku un ielūkoties izremontētajās istabiņās. Dricānu draudzes prāvests Māris Laureckis arī iesvētīja katru jaunā pansionāta telpu. Kā pastāstīja Rēzeknes novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja Silvija Strankale, Pilcenē varēs izmitināt un sociālos pakalpojumus sniegt 20 klientiem: „Rēzeknes novadā pieaug personu skaits, kurām nepieciešama diennakts aprūpe, bet Veselības un sociālās aprūpes centrs „Malta” un veco ļaužu pansionāts ir pārpildīti. Tā kā pieprasījums ir liels, bet vietu trūkst, Rēzeknes novada pašvaldība pieņēma lēmumu par Pilcenes ēkas pielāgošanu pansionāta vajadzībām.” Remontdarbi un ēkas pielāgošana tika veikta no 2013.gada februāra līdz jūlijam. Ēkas remonts un iekārtošana izmaksāja aptuveni 200 tūkstošus latu, kas segti no pašvaldības budžeta.

Atklāšanas pasākumā, uzrunājot klātesošos, Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs darbiniekiem novēlēja sirdssiltumu, pacietību un mīlestību: „Lai darbinieki un klienti būtu vienoti kā ģimene! Lai cilvēki, kuri te dzīvos, varētu šo vietu saukt par mājām!” Pirmie iemītnieki pansionātā ievāksies decembra sākumā. Jāatzīmē, ka līdz ar pansionāta filiāles Pilcenē atklāšanu, tiks nodrošinātas arī 13 jaunas darba vietas – iestādē sāks strādāt desmit Dricānu pagasta un trīs Strūžānu pagasta cilvēki.

Informācijai:

  • 1938.gada 1.oktobrī iesvētīta jaunā Pilcenes pamatskolas ēka, kas uzbūvēta, pateicoties toreizējā Dricānu pagasta vecākā 1940.gada 14.jūnijā represētā, Jāzepa Ezeriņa rūpēm. Skola darbojās līdz 1975.gadam.
  • 1982.gadā ēkā tiek izvietota Rēzeknes slimnīcas narkoloģiskā nodaļa.
  • 1991.gadā pēc pilceniešu lūguma Pilcenē tiek atjaunota sākumskola, ko mazā skolēnu skaita dēļ slēdza 1999.gada pavasarī
  • 1999.gadā, lai saglabātu ēku un darbavietas vietējiem iedzīvotājiem, pašvaldība ēku piedāvāja Izglītības un zinātnes ministrijai, un tur tika ierīkota mācību un pāraudzināšanas iestāde. Pēc četru gadu ilgas darbības to slēdza.
  • 2009.gadā ar Ministru kabineta rīkojumu Finanšu ministrija ēku bez atlīdzības nodeva Rēzeknes novada pašvaldībai, norādot, ka tā izmantojama sociālās palīdzības nodrošināšanai iedzīvotājiem.
  • 2013.gada 22.novembrī, atklājot Rēzeknes novada veco ļaužu pansionāta filiāli, atvērta jauna lapaspuse ēkas vēsturē.

Madara Ļaksa,
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Click to listen highlighted text!