Atskats uz Verēmu pamatskolas iniciatīvas “Latvijas Skolas soma” aktivitātēm 2020./2021.m.g. 2. semestrī

Ir noslēdzies 2020./2021. mācību gada iniciatīvas “Latvijas Skolas soma” 2. semestris Verēmu pamatskolā. Tas bija citādāks nekā parasti, tomēr arī tad skolēniem bija iespēja izbaudīt projekta piedāvātos pasākumus. Tā kā viss mācību process noritēja attālināti, arī mācību izrādes un koncertlekcijas, animācijas filmas un kino varēja baudīt mājās, savās viedierīcēs, datoros vai pieslēdzot pie televizora, pie tam sev ērtā laikā.

Šis gads ir īpašs, jo mūsu izcilākais komponists Raimonds Pauls svinēja savu 85. dzimšanas dienu. Tāpēc marta pirmajā pusē visiem Verēmu pamatskolas skolēniem bija iespēja piedalīties tiešsaistes koncertlekcijā “Mūsu Maestro. Raimonds Pauls.”. Tas ir muzikāls stāsts par Raimonda Paula daiļradi - laikmetu, kurā viņš mācījies, strādājis , kā arī par Maestro šodienas muzikālajām gaitām. Skolēniem bija iespēja  iepazīties arī ar ierakstu studijas darbu un uzzināt, kādu profesiju pārstāvji tur darbojas.         Vecāko klašu skolēni atzinīgi vērtēja R. Paula ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā, arī kino mūzikā. Daudzi skolēni brīnījās par Maestro neticamajām darba spējām, taču daudziem tas bija pozitīvs piemērs, kā dzīvē kaut ko sasniegt. Caur šo koncertlekciju  mūsu skolas skolēni bagātināja savu kultūras pieredzi.

8. martā ‘’Latvijas skolas somas’’ ietvaros 6.un 7. klases skolēniem bija iespēja vērot un piedalīties Liepājas teātra tiešsaistes izrādē “Kā top izrāde?”  zoom platformā.  Tā bija pamācoša nodarbība par teātra izrādes tapšanas procesu, kurā divi Liepājas teātra aktieri skolēniem sniedz ieskatu tajā, kā notiek izrādes veidošanas process un, cik daudz cilvēku tajā tiek iesaistīti. Skolēni uzzināja kā notiek izrādes gatavošana no idejas līdz pirmizrādei. Teātris tika salīdzināts ar aisbergu, kuram ir redzamā un neredzamā daļa. Pēc izrādes skolēni diskutēja ar aktieriem un atzinīgi novērtēja jauniegūtās zināšanas par teātri, jo neviens iepriekš nebija aizdomājies, cik daudz darba tiek ieguldīts, lai izveidotu izrādi.

Šajā semestrī turpinājām paplašināt skolēnu redzesloku, veidojām mācību procesu aizraujošāku un iepazīstinājām ar pašmāju veidotajām animācijas un spēlfilmām.         8. maijā skolā tika organizēta Latvijas Kino diena, kur  1.-4. klases skolēni skatījās un vērtēja latviešu animācijas filmu izlasi “Zelta Pavasaris”, kura sastāvēja no 5 dažādām filmiņām:

• “Putnu būris”
  • “Pavasaris Vārnu ielā”
  • “Grieķijas dārgumi”
  • “Dziedošais Hugo un viņa neticamie piedzīvojumi”
  • “Resgalības II”

Savukārt 5.- 9. klases skolēniem bija iespēja noskatīties vienu no pēdējo gadu populārākajām latviešu spēlfilmām, kas guvusi arī plašu starptautisko atzinību - “Mammu, es tevi mīlu”. Tā stāsta par 13 gadus vecu zēnu Raimondu, kurš iekļūst nepatikšanās un pat nonāk policijas redzeslokā. Vienlaikus tas ir arī Raimonda ceļš uz saprašanos ar māti – atpakaļ harmonijā, kuru grauj mātes mūžīgā aizņemtība. Šī filma lika skolēniem novērtēt ģimenes vērtību un lomu savā dzīvē, kā arī mācīties veidot pozitīvas attiecības ģimenē.

Sirsnīgs paldies skolēniem un skolotājām par pozitīvām domām un aizrautīgu iesaisti.

Projekta koordinatore Laura Kalvāne