Audriņu pamatskolas skolēni aktīvi iepazīst veselīga dzīvesveida pamatus

Audriņu pamatskolas skolēni, mācību spēki un vecāki ir aktīvi veselīga dzīvesveida piekritēji un atbalstītāji. Mūsu skolā regulāri notiek dažādi pasākumi, nodarbības un klases stundas, kas veltītas šai svarīgajai tēmai. Mēs atbalstām arī veselīgu dzīvesveidu veicinošus projektus.
Septembra beigās noritēja starptautiskā akcija ‘’Vārda spēks’’, kuras laikā bērni popularizēja veselības tēmu ne tikai dzimtajā skolā, bet arī Audriņu ciemata iedzīvotāju vidū. Savukārt 6. oktobrī projekta “Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā” ietvaros notika lekcija – nodarbība “Smēķēšanas, alkohola, azartspēļu, narkotisko vielu lietošanas ietekme – riski un sekas ”. Atklātajā sarunā bērni un jaunieši pauda savu viedokli par dzīves izaicinājumiem un grūtībām, atbildību un pareizas izvēles nozīmi.
Vecākiem un pedagogiem arī tika piedāvāta iespēja noklausīties lekciju par tēmu “Kā rīkoties, ko darīt, lai bērnam nerastos atkarība”. Pieaugušie papildināja savas zināšanas par atkarību veidošanās iespējamiem riskiem un to aizsargfaktoriem.
Ļoti bieži cilvēki ir pārliecināti par sevi un savām zināšanām veselības jomā. Tomēr nekad nav par lieku parunāt par to vēl. Noteikumi ir vienkārši, bet ne vienmēr viegli izpildāmi: atteikšanās no kaitīgiem ieradumiem, dvēseles harmonijas sasniegšana, labas attiecības ģimenē, pozitīva attieksme pret dzīvi, fiziskā aktivitāte... Visiem faktoriem ir liela nozīme šajā ne vienmēr vieglajā jautājumā - savas veselības saglabāšanā.
Īpašu interesi izraisīja saruna par bērniem aktuālajām atkarībām: telefoniem, datorspēlēm, par dažāda veida informācijas tehnoloģijām.
Lekcijas beigās visi klātesošie pārliecinājās, cik daudz cilvēks var izdarīt pats savā labā, secināja, ka pareizākā ārstēšanās ir profilakse. Un, ja nesanāk pašam tikt galā ar savām vājībām, līdzās vienmēr ir vecāki, skolotāji, speciālisti.
Paldies mūsu vieslektoriem, kuri ar savu darbu palīdz klases audzinātājiem, vecākiem veselīga dzīvesveida popularizēšanā un veicināšanā bērnu un jauniešu vidū!
 
Audriņu pamatskolas skolotājas Oksana Brokāne, Jeļena Pimahova
LV_ID_EU_logo_ansamblis_ESF
 

Click to listen highlighted text!