Autoceļu uzturētāja ziemas dienests arī svētkos strādās diennakts režīmā

VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” ziemas dienests arī svētku dienās strādās diennakts režīmā, lai operatīvi nodrošinātu valsts autoceļu caurbraucamību. Visā valsts teritorijā situāciju par autoceļu stāvokli monitorē 32 ziemas dienesta dežuranti. Konstatējot noteiktajai uzturēšanas klasei neatbilstošus apstākļus - sniegs, apledojums, tiek uzsākta darba organizācija.   

Lēmumu par ziemas dienesta darbu uzsākšanu pieņem ziemas dienesta dežuranti, balstoties pēc faktiskā autoceļa virsmas stāvokļa un laika apstākļu prognozēm. Galvenie ziemas sezonas darbi ir autoceļu brauktuvju attīrīšana no sniega un slīdamības samazināšana, t.sk. preventīvā kaisīšana. Autovadītājiem jāņem vērā, ka ziemā laika apstākļi var strauji mainīties, līdz ar to autoceļa brauktuve var būt slidena arī pēc tam, kad veikti slīdamības samazināšanas darbi.

Valsts autoceļi tiek uzturēti atbilstoši noteiktajām uzturēšanas klasēm A, A1, B, C un D, līdz ar to autoceļu brauktuves stāvoklis starp dažādām uzturēšanas klasēm var būtiski atšķirties. Ziemas uzturēšanas klases tiek piešķirtas gan ņemot vērā autoceļa satiksmes intensitāti, gan autoceļa segumu - asfalts, grants.

Aicinām autovadītājus ievērot drošas braukšanas principus ziemas apstākļos – izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu, distanci un braukšanas stilu. Par bīstamām situācijām uz valsts autoceļiem aicinām informēt VAS “Latvijas Valsts ceļi” Satiksmes informācijas centru, zvanot uz diennakts bezmaksas tālruni 8000 5555.

Atgādinām, ka autoceļu uzturēšanas darbiem tiešsaistes režīmā var sekot līdzi VAS “Latvijas Valsts ceļi” mājaslapas kartē (www.lvceli.lv), kā arī aplikācija “Waze”, kurā iespējams arī informēt par valsts autoceļu stāvokli.

Par LAU:

LAU veic gandrīz 200 dažādus ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 km, no tiem 9 129 km autoceļu ir ar melno segumu un 10 989 km ir grants autoceļu, kā arī ikdienas uzturēšanas darbi tiek veikti uz vairāk nekā 900 tiltiem.

Papildu informācijai:
Juris Aksels Cīrulis
LAU Komunikācijas daļa
Tālrunis: 371 29213682
E-pasta adrese: juris.aksels.cirulis@lau.lv
www.lau.lv

LAU_autoceļu_uzturesanas_klases_2020 (800 x 770)

Click to listen highlighted text!