Bērnības svētki “Alise brīnumzemē” Mākoņkalna pagastā

Pagastu ziņas

Dzestrajā 3. jūnija dienā Mākoņkalna pagastā Lipušku ciemā, tika rīkoti Bērnības svētki par godu 35 Kaunatas apvienības pārvaldes  - Mākoņkalna, Kaunatas, Čornajas, Stoļerovas, Griškānu pagastu bērniņiem. Gavilnieki tika ierauti neaizmirstamā piedzīvojumā - bērni kopā  ar Alisi devās uz brīnumzemi. Kur neiespējamais ir iespējams, un tas, kas patiess ir nepatiess un otrādi! Kur visi pulksteņi rāda vienādu laiku, tējas dzeršanas laiku! Kur ir tūkstošiem ceļu un katrs no tiem ir pārsteigumu pilns!

Lai nokļūtu brīnumzemes brīnumu pļavā, maziem gaviļniekiem nācās izspraukties cauri šaurajai truša alai, tur viņus gaidīja neticami piedzīvojumi un satikšanās ar pasaku varoņiem. Ļaunā karaliene bija rīkojusi dzīres un visus pasaku varoņus apdzirdījusi ar aizmāršības dzirdu. Lai brīnumzemē atdzīvotos un pasaku varoņi atcerētos, kas viņi ir un nokļūtu savās pasakās,  Alises un bērnu uzdevums bija palīdzēt atbrīvot tos no ļaunās karalienes burvestības. Bērni un Alise ar baltā truša palīdzību satika pirmo noburto tēlu – Sarkangalvīte, kur  bija aizmirsusi savu vārdiņu. Bērni palīdzēja Sarkangalvītei atcerēties viņas vārdu un tā tika atburtu un nokļuva savā pasakā. Ar to bērnu un Alises piedzīvojums nebeidzās tālāk sekoja tikšanās ar Nezinīti, kurš arī bija aizmirsis savu vārdiņu. Bērni aši uzminēja visas Neziniša mīklas un arī Nezinītis tika atburts. Skanot dārdošai mūzikai brīnumzemē ieradās Ļaunā karaliene, lai noskaidrotu, kur pazūd noburtie pasaku varoņiem. Alise kopā ar bērniem, nebaidoties no Ļaunās karalienes dusmām atbrīvoja visus pasaku varoņus. Un pat spēja pārliecināt Ļauno karalieni, ka brīnumi notiek un  labestība un mīlestība ir pārāka par visu.

Kad pasaku varoņi bija atbrīvoti un nokļuvuši savās pasakās sekoja mazo gaviļnieku sveikšana un sumināšana. Kaunatas apvienības pārvaldes vadītājs J. Aleksāns teica svētku uzrunu.  Šie ir ģimenes svētki, kas rada prieku un bērnības atmiņas bērniem un vecākiem, krustvecākiem un mīļajiem līdzcilvēkiem. Ar šo dienu krustvecāki kļūst par svētku gaviļnieka uzticamajiem draugiem un padomdevējiem. Bērnības svētku būtiskākais notikums bija izšūpot gaviļnieku brīnumzemes svētku šūpolēs un vēlēt sirds siltus vārdus. Katrs bērniņš saņēma dāvaniņas no Kaunatas apvienības pārvaldes.

Pēc svinīgās daļas, visi svētku dalībnieki tika aicināti izzināt citus brīnumus, kas notiek brīnumzemē. Mazie gaviļnieki tika aicināti baudīt saldējuma kokteili pie Alises tējas galda. Ņemt dalību lielo burbuļu šovā, uztetovēt glitter tetovējumu, izbaudīt piepūšamās atrakcijas, doties izjādē ar zirgu, apskatīt mazos mīļdzīvniekus - trusīšus un fotografētie pie foto stūrīša.

Lai svētku prieks ilgi silda visu mūsu sirdis un, lai vienmēr pietiek vistuvāko cilvēku mīlestības, atbalsta un rūpju.

Gribu pateikt lielu paldies Kaunatas apvienības pārvaldei, tās vadītājam Jānim Aleksānam, vietniekam saimnieciskajos jautājumos Sergejam Bašmakovam. Brīnumzemes pasaku varoņiem Intai Gribustei, Regīnai Trūlei, Intai Brokānei – Vilcānei, Arnim Vilcānam, Līnei  Šļapakovai. Par pasākuma atskaņošanu Ingusam Trūlim, Baklanovu ģimenei par zirgiem, Intai un Arnim par trušiem. Par nenovērtējamu atbalstu, lai svētki izdotos Daigai Beitānei, Jekaterinai Itkačai, saimniecības pārzinim Rolandam Kalvim, Inārai Smirnovai, Ainai Bogdanovai, Sergejam Kosarevskim, Valērijam Zaharovam, Nikolajam Groševam, Jeļenai Hočevai, Valdim Kairišam, Jurijam Trūlim, Andrim Kairišam, Andrim Rukmanam, Fjodoram Budurevskim, meitenēm Sabrīna un Lerai.

Teksta un foto autore Skaidrīte Beitāne