Bērzgalē atceras Antonu Rupaini un atzīmē Dzejas dienas

13. septembra rīts Bērzgalē iesākās rosīgi. Jau no plkst. 9.00 pie Bērzgales kultūras nama bija skatāma Antona Kūkoja pasteļu izstāde ”Antona Rupaiņa zeme”. Izstādes darbi atspoguļoja Bērzgales apkaimi, kur kādreiz rosīgi darbojās rakstnieks Antons Rupainis un vēlāk tos pats tēlaini aprakstījis atmiņās un savos literārajos darbos. Savukārt Bērzgales svētās Annas Romas katoļu baznīcā notika svētā Mise veltīta rakstnieka un Rupaiņu dzimtas atcerei. Pēc sv. Mises  pulcējāmies Bērzgales kapsētā  uz piemiņas brīdi  ”Antons Rupainis- dzeja un dziesma”, kurā skanēja gan dzeja, gan dziesma un tika pieminēta rakstnieka nozīme Latgales koru kustības attīstībā un kultūrvēstures notikumu līdzdalībā, kas bija, kā viņš pats uzskatīja, galvenā mūža misija.

Visas dienas garumā pie Bērzgales  pamatskolas gan skolēni, gan pārējie pagasta iedzīvotāji Dzejas dienu audeklā varēja ievīt savu mīļāko Raiņa dzejoļa fragmentu. Audekls izdevās krāšņs gan dzejas rindu, gan krāsu ziņā. Skolēniem bija lieliska iespēja atcerēties Raiņa bērnu dzejoļus, kas kādreiz bija dzirdēti dziesmās, literatūras stundās, ģimenē vai kādos pasākumos. 

 

A. Rupaiņa muzeja vadītāja Skaidrīte Apeināne

Click to listen highlighted text!