Bērzgales pagastā aizvadīta Veselības veicināšanas Olimpiāde “Byusi vasals!”.

23.08.2023

Projekti

No 12.-13. augusta Bērzgales pagastā aizvadīta Veselības veicināšanas Olimpiāde "Byusi vasals!".

Pasākuma mērķis bija veicināt dalībnieku interesi par veselīgu dzīvesveidu caur fiziskajām aktivitātēm un veselīgu uzturu. Olimpiāde norisinājās brīvdienu lauku atpūtas mājās "Žubītes", Bērzgales pagasta, Sveces muižā.

Visi dalībnieki, kas bija ieradušies, tika sadalīti komandās, kurās nācās mācīties savstarpēji sadarboties, lai kopā efektīvi pieveiktu visus olimpiādes uzdevumus. Kopā dalībnieki tika pārbaudīti 10 dažādās aktivitātēs, kas tika vērtētas uz laiku, punktiem vai kombinēti. Dalībnieki sacentās gan jautrās, gan netradicionālās stafetēs, kā arī tūrisma stafetēs, erudīcijas pārbaudēs par veselīgu uzturu, veselīgu uzkodu gatavošanā, pirmās palīdzības sniegšanā (teorijā un praksē), volejbolā un virves vilkšanā. "Byusi vasals" fināla stafetē organizatori bija sarūpējuši īpaši veselīgus pārbaudījumus dalībniekiem. Šajā finālskrējienā tika iekļauti tādi elementi kā ķiploka ēšana, citrona sulas spiešana ar rokām un dzeršana, un apelsīnu sulas spiešana uz ātrumu, kā arī līdzsvara baļķis virs ūdens 6 m garumā.

Visu 10 aktivitāšu rezultāti tika iekļauti kopvērtējuma tabulā, kura arī noteica godalgotās vietas. Veselības veicināšanas olimpiādes "Byusi vasals" 3 labākās komandas tika apbalvotas ar medaļām, kausiem, diplomiem un augļiem.

"Byusi vasals" uzvarētāji:
Komanda "Byusi vasals" - 1. vieta;
Komanda "Štikani" -  2. vieta;
Komanda "GLT" -  3. vieta.

Kopumā divu dienu garumā visi dalībnieki guva milzum daudz emociju un varēja piedalīties plaša spektra veselību veicinošās aktivitātēs. Pasākuma noslēgumā, aptaujājot olimpiādes dalībniekus, tika secināts, ka dalībnieki patiesi novērtējuši gan olimpiādes uzdevumus un izaicinājumus, kopā pavadīto laiku, kā arī guvuši motivāciju vairāk kustēties un piekopt veselīgu dzīvesveidu kopumā.

Aktivitāšu īstenošanā piedalījās arī biedrības Organic Synergies sadarbības partneri: biedrība "Austrumlatvijas radošo iniciatīvu centrs", Latvijas Sarkanais Krusts (Latgales komiteja), uztura speciāliste Dana Piterenoka, olimpiādes galvenais tiesnesis Oļegs Žukovs.

Organizatori izsaka lielu pateicību visiem olimpiādes dalībniekiem, sadarbības partneriem par aizvadītajām aktivitātēm, virtuves komandai par gardajām maltītēm, Bērzgales pagasta pārvaldei un Rēzeknes novada pašvaldībai par inventāra atbalstu, "Žubītes" saimniekiem par viesmīlību un visiem parējiem, kas piedalījās šī pasākuma tapšanā.

Pasākumu organizēja biedrība "Organic Synergies" ESF projekta "Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!" (Nr.9.2.4.2/16/I/027) ietvaros.

Tekstu sagatavoja  Edgars Provejs
Foto: Agnese Tripāne, Raimonds Siļuks
Jaunumiem: facebook.com/OrganicSynergies
Saziņai un sadarbībai: organic.synergies@gmail.com

Click to listen highlighted text!