Bērzgales pagastā norit ūdenssaimniecības rekonstrukcijas darbi

Bērzgales pagastā veiksmīgi norisinās ūdenssaimniecības rekonstrukcijas darbi, kurus veic SIA „Latgalija”. Īstenotā projekta rezultātā radīsies iespēja pievienot jaunus patērētājus ūdens un kanalizācijas pakalpojumiem, samazināsies avāriju skaits. Būtiski ir ekonomiskie un vides piesārņojuma samazināšanās ieguvumi.
Rekonstruējot nolietotos kanalizācijas tīklus, tiek novērstas notekūdeņu noplūdes, uzlabota notekūdeņu attīrīšanas efektivitāte, kas ietekmē Bērzgales ciema dabas resursu un ainavas ilgtspējīgu attīstību. Veiktie uzlabojumi ūdenssaimniecības sistēmā novērš vides degradāciju, un vienlaikus tiek nodrošināta augstāka dzīves kvalitāte Bērzgales ciemā. Projekta „Ūdenssaimniecības attīstība Rēzeknes novada Bērzgales pagasta Bērzgales ciemā” īstenošanu finansē Eiropas Savienības ERAF fonds 213 469 LVL apjomā un Rēzeknes novada pašvaldības Bērzgales pagasta pārvalde.
Nozīmīgākās projekta aktivitātes ir:
  • Artēziskā urbuma "Bērzgale" rekonstrukcija un tamponēšana,
  • Esošo ūdensapgādes tīklu rekonstrukcija,
  • Jaunu ūdensapgādes tīklu izbūve,
  • Esošo kanalizācijas tīklu rekonstrukcija un jaunu kanalizācijas tīklu izbūve
Arvīds Dunskis,
Bērzgales pagasta pārvaldes vadītājs