Biedrība "Latvijas Sarkanais Krusts" sniedz mājas aprūpes pakalpojumus

19.08.2015

Sociālais dienests

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Rēzeknes komiteja sniedz Rēzeknes pilsētas un novada iedzīvotājiem mājas aprūpes pakalpojumus - aprūpi veciem cilvēkiem, kuri paši nespēj sevi aprūpēt; cilvēkiem, kuriem slimības laikā vai atveseļošanās periodā ir grūtības veikt ikdienas mājas darbus; bērniem vai pieaugušajiem, kuriem ir garīga vai fiziska rakstura traucējumi un kas paši sevi nespēj aprūpēt; cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Pakalpojuma profesionālā darbība ir vērsta uz ilglaicīgu vai īslaicīgu aprūpes mājās nodrošināšanu. Rēzeknes komitejā strādā darbinieki ar pieredzi.
Ko nozīmē aprūpe mājās?
• Pusdienu gatavošanu, mājas uzkopšanu, veļas mazgāšanu un citus saimniecības darbus;
• Palīdzību personiskās higiēnas veikšanai – nomazgāšanos, matu apgriešanu;
• Sūtņa funkciju – dažādu jautājumu kārtošanu, kas saistīti ar Sociālo palīdzības fondu, poliklīnikām u.c. institūcijām, pārtikas, medikamentu un citu nepieciešamo lietu iegādi;
• Pavadoņa funkciju;
Kam var būt nepieciešama aprūpe mājās?
• Veciem cilvēkiem, kuri paši nespēj sevi aprūpēt;
• Cilvēkiem, kuriem slimības laikā vai atveseļošanās periodā ir grūtības veikt ikdienas mājas darbus;
• Bērniem vai pieaugušajiem ar garīga vai fiziska rakstura traucējumiem, kas paši nespēj sevi aprūpēt;
• Cilvēkiem ar īpašām vajadzībām;
• Aprūpe mājās var būt īslaicīga vai ilgstoša, tas ir atkarīgs no aprūpējamā cilvēka vajadzībām.
• Aprūpi nodrošina speciāli apmācīti speciālisti.
Tiek piedāvāti arī pavadoņa asistenta pakalpojumi. Pakalpojums domāts klientiem, kam nepieciešams pavadonis ārpus mājas (piemēram, palīdzēt klientam aiziet līdz veikalam, pavadīt uz ārstniecības iestādēm, dažāda veida kultūras pasākumiem).
Mājas aprūpe arī nozīmē vecumdienas pavadīt ierastajā vidē, nevis veco ļaužu pansionātā
Informāciju par pakalpojuma saņemšanu un līguma noslēgšanu var saņemt pa tālr. 64625292 darba dienās vai iegriežoties mūsu birojā LSK Rēzeknes komitejā Raiņa ielā 29. Maksa par stundu sākot no 4 eiro. Ja ir ilgstoša aprūpe, tad tiek piemērota atlaide.

Click to listen highlighted text!