Biedrība “LOBS” noslēdz ES fonda jaunatnes iniciatīvas projektu

30.01.2020

ES jaunumi

Biedrība “LOBS” noslēdz otro Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS) ietvaros īstenoto jaunatnes iniciatīvas projektu “Tehniskās video nodarbības organizēšana Rēzeknes novada jauniešiem”. Tā mērķis ir organizēt video nodarbības Rēzeknes novada jauniešiem, iesaistot priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas (turpmāk-PMP) riska grupas izglītojamos neformālajā izglītībā, tādejādi motivējot turpināt izglītību un veicinot viņu aktīvu līdzdalību ikdienas dzīvē. Projekta ietvaros tika organizētas praktiskās video nodarbības Rēzeknes novadā dzīvojošajiem jauniešiem vecumā no 5. līdz 12. klasei ,kuriem ir iespēja apmeklē Maltas un Ozolmuižas bērnu un jauniešu centru. Video nodarbības tika organizētas laika posmā no 1.septembra līdz 30 novembrim. Projekta laikā jaunieši iepazinās ar video tehnisko aprīkojumu, darbojās ar to praktiski un realizēja pašu radītu video projektu. Papildus video nodarbībām kopā ar nodarbību vadītāju Jāni Jurčenko, jaunieši darba gaitā mācījās apgūt arī tādas prasmes, kā prasmes tiekties uz mērķi, kritiskās domāšanas prasmes un saskarsmes prasmes. Papildus video nodarbībām, jauniešiem tika organizētas arī sietspiedes darbnīcas, kurās viņiem bija iespēja radoši izpausties krāsās un dizainos, drukājot sev t-kreklus.

Katrā jauniešu centrā dalībnieki izveidoja savu video projektu, kurus iesniedza Rēzeknes novada Izglītības pārvaldes izsludinātajā video konkursā “Ar lepnumu Rēzeknes novadā…”. Maltas bērnu un jauniešu centra video nodarbību dalībnieki ieguva 2.vietu.

Papildus šiem video, Maltas BJC dalībnieki pēc nodarbības par animācijas filmiņu veidošanu, bija ieinteresēti izveidot savu animāciju, kas , viņuprāt, atspoguļo mērķu sasniegšanu. Animācija apskatāma šeit: https://www.facebook.com/lobsbiedriba/videos/542797699863792/

Projekta vadītāja

Ingūna Semule

logo visc

lobs4

lobs7

lobs1

lobs2

lobs3

Click to listen highlighted text!