Brīvprātīgā darba pilsēta – Viļāni

11.01.2023

Projekti

Pirms 1,5 gada, 2021. gada jūlijā, viļānieši uzsāka dalību ES programmas URBACT projektā “Volunteering Cities+”. Projekta sadarbības partneri bija no Portugāles (Aljustrel pašvaldība), Slovākijas (Banska Stiavnica pašvaldība), Grieķijas (Agia pašvaldība) un Kipras (Athienou pašvaldība - vadošais partneris).
Programma URBACT atbalsta pieredzes apmaiņu un mācību projektus pilsētvides attīstībai, tāpēc šā projekta mērķis bija Viļānos izveidot aktīvu iedzīvotāju grupu, kas meklēs idejas un īstenos dažādas brīvprātīgā darba aktivitātes Viļānu apvienībā, kā arī veicinās sadarbību starp pašvaldību un iedzīvotājiem.

Gada nogalē, brīvprātīgā darba pilsēta Viļāni ir noslēgusi URBACT programmas projektu, kura ietvaros Viļānos, Dekšārēs un Sokolkos tika sarīkoti 25 pasākumi un notika 7 pieredzes apmaiņas braucieni, kas bija iespēja vietējiem iedzīvotājiem mācīties par līdzdalības kultūru, brīvprātīga darba ietekmi uz vietējās kopienas attīstību un iegūt jaunus sadarbības partnerus citās ES valstīs. Tika organizēti visdažādākie pasākumi, piemēram, sveču liešana, egļu rotu gatavošana, zeķu adīšana, piparkūku apgleznošana, apstādījumu atjaunošana, puķu dobju ierīkošana, tika radītas jaunu atpūtas vietas, ierīkotas ārstniecības augu dobes, šūti dekoratīvie maisiņi, gatavoti putnu būrīši, vākti konservi priekš senioriem, kā arī svinētas Tēva, Mātes un Senioru dienas. Tāpat 2022.gada vasarā Dekšārēs notika vērienīgs dažādu paaudžu pikniks un Viļānos tika sakoptas pastkastes īpaši mazaisargātajiem iedzīvotājiem.

Sveces, maisiņi, konservi, zeķes tika nogādātas senioriem, medicīnas darbiniekiem, kā arī Ukrainas aizstāvjiem. Starp citu, ukraiņi, kuri dzīvo Viļānos, arī ir piedalījušies daudzos pasākumos.

Būtisks projekta atskaites punkts bija starptautiskais seminārs 2022. gada jūlijā, kad grieķi, kiprieši, portugāļi un slovāki viesojās pie mums Viļānos.

Savukārt Viļānu apvienības aktīvie iedzīvotāji dalījās ar savu pieredzi un mācījās no projekta partneriem Kiprā, Portugālē, Grieķijā un Slovākijā.

Informāciju sagatavoja:

Rēzeknes novada pašvaldības
Projektu vadītāja
Inga Zeltiņa-Ušpele

Click to listen highlighted text!