Brīvprātīgais darbs- aktīva dzīves pozīcija!

18.04.2016

Sociālais dienests

Brīvprātīgais darbs ir visā pasaulē atzīts un populārs veids, kā iedzīvotāji iesaistās sabiedriskajā dzīvē un pārveido, uzlabo savu un apkārtējo dzīves kvalitāti, darbojoties gan valstiskās, gan nevalstiskās organizācijās.
Šā gada martā LSK Rēzeknes komitejā viesojas sadarbības partneri no Norvēģijas SK Oplandes (Oppland) komitejas, lai kopā ar Rēzeknes komitejas darba grupu, Rēzeknes pilsētas un novada Sociālās pārvaldes pārstāvjiem piedalītos plānošanas sanāksmē par brīvprātīgā darba attīstību komitejā, pilsētā un novadā. Lielāks uzsvars tika likts uz brīvprātīgā darba veikšanu sociālā jomā. Norvēģijā īpaši liela nozīme ir brīvprātīgo darbam mājas aprūpē, kur blakus sociālajiem aprūpētājiem pie vientuļiem cilvēkiem ierodas tā sauktie „laika kavētāji”. Šie brīvprātīgie iegriežas pie saviem klientiem 1-2 reizēm nedēļā un piepilda viņu un savu brīvo laiku, lasot, ejot pastaigās, spēlējot galda spēles, rokdarbus veidojot u.t.t.
Jau septembrī Norvēģijas SK Oppland kolēģi vēlreiz viesosies Rēzeknes komitejā, lai novadītu semināru par brīvprātīgo darbu, psiholoģisko pirmo palīdzību, brīvprātīgo darbu sociālajā jomā.
Tāpēc aicinām nevalstisko organizāciju un pašvaldību pārstāvjus, kuri koordinē brīvprātīgo darbu, kā arī citus interesentus, kuri vēlas gūt priekšstatu par brīvprātīgo darbu vai vēlas iekļauties brīvprātīgajā darbā, lūdzu līdz šā gada 15. maijam sūtīt uz elektronisko e-pastu lsk.rezekne@redcross.lv pieteikumu – organizācijas nosaukums vai privātpersonas vārds, uzvārds, kuri vēlas piedalīties septembra apmācībās.
 
Gunta Krukovska,
LSK Rēzeknes komitejas izpilddirektore
 

Click to listen highlighted text!