Bronzas medaļa Latvijas vieglatlētikas čempionātā – Simonai Prikulei

14.06.2022

Sports

Sestdien un svētdien, 11. un 12. jūnijā, Valmieras Jāņa Daliņa stadionā pēc piecu gadu pārtraukuma atkal pulcējās dažādu vecumu daudzcīņnieki no visas Latvijas. Divas dienas šeit risinājās Latvijas čempionāts vieglatlētikas daudzcīņās. Kopš 1920. gada, kad pirmo reizi tika noskaidrots Latvijas meistars desmitcīņā, aizritējuši 102 gadi, bet  šīm sacensībām kārtas skaitlis ir 99, jo nenotika sacensības desmitcīņā 1941.g.,1945.g. un arī 1949. gadā. Valmierā 2022. gada Latvijas čempionu titulus noskaidroja desmit dažādās vecuma grupās.

Viļānu sporta skolu pašā smagākajā vieglatlētikas disciplīnā pārstāvēja Simona Prikule. Nesen Simona Latvijas izlases sastāvā piedalījās Baltijas komandu čempionātā vieglatlētikas daudzcīņās, kur ieguva 5. vietu individuāli, kā arī 1. vietu komandas sastāvā.

Valmierā Simona 100 metrus ar barjerām noskrēja pa 16,42 sekundēm, augstlēkšanas sektorā pārvarēja 1,55 metru uzlikto latiņu, 4 kg smagu lodi aizgrūda 9,73 metrus tālu, 200 metrus noskrēja pa 26,90 sek. (pirmo reizi izskrēja ātrāk par 27 sekundēm), tāllēkšanas sektorā uzrādīja rezultātu 5,21 m, 600 gramu šķēpu aizmeta 32,10 metrus tālu un, visbeidzot, noskrēja 800 metrus pa 2.22,85 sek.

Par katru sasniegto rezultātu tika krāti punkti, sacensību noslēgumā Simonas kontā bija 4492 punkti (izcils personīgs rekords, rezultāts krietni labāks, nekā bija sasniegts Igaunijas pilsētā Pērnavā, Baltijas čempionāta laikā), kas viņu ierindoja 5. vietā Latvijas sieviešu čempionātā, kā arī 3. vietā U-20 junioru konkurencē.

Laba sportiska forma un labs laiks Valmierā atnesa mūsu sportistei teicamus rezultātus un bronzas medaļu 

Lepojamies un sveicam!

 

Click to listen highlighted text!