Ceļā uz XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem pošas arī Latvijas vokālie ansambļi

Kultūra
Rēzeknes novada vokālā studija "Skonai" dalībnieki.

4.novembrī Viļānu kultūras namā notika Latvijas vokālo ansambļu konkursa pirmā kārta, kuru organizēja Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Rēzeknes novada pašvaldību. Konkursā piedalījās 19 vokālie ansambļi un to skaitā pieci Rēzeknes novada kolektīvi.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām organizēja Latvijas vokālo ansambļu konkursa pirmo kārtu, lai nodrošinātu vokālo ansambļu muzicēšanas tradīciju saglabāšanu un attīstību, apzinātu vokālo ansambļu kvantitatīvo un kvalitatīvo sastāvu, kā arī veicinātu katra vokālā ansambļa māksliniecisko un profesionālās meistarības izaugsmi, īpaši sekmējot izpildījumu a cappella, kas ir nozīmīga Dziesmu un deju svētku tradīcijas ilgtspējas sastāvdaļa.

Konkursa I kārtā tika noskaidroti vokālie ansambļi, kas 2023. gada maijā piedalīsies konkursa finālā Rīgā. Dalībnieku sniegumu vērtēja žūrija: Mārīte Puriņa - Latvijas Nacionālā kultūras centra Vokālo ansambļu nozares padomes priekšsēdētāja, Lielvārdes mūzikas un mākslas skolas direktore; Jānis Ķirsis - XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku vokālo ansambļu laicīgās mūzikas koncerta mākslinieciskais vadītājs; Rudīte Tālberga - XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku vokālo ansambļu garīgās mūzikas koncerta mākslinieciskā vadītāja.

Vokālais ansamblis Konkursā piedalās vienā no šādām kategorijām:

jauktais vokālais ansamblis sieviešu vokālais ansamblis, vīru vokālais ansamblis, senioru vokālais ansamblis.

Latvijas vokālo ansambļu I kārtas Rēzeknes novada kolektīvu komisijas vērtējuma rezultāti:

Jaukto vokālo ansambļu grupā

• Rēzeknes novada vokālais ansamblis SKONAI, vadītāja Guntra Kuzmina – Jukna - A(augstākā) pakāpe.

Visaugstākais novērtējums no visu Latvijas skates grupu  ansambļiem!

Sieviešu vokālo ansambļu grupā

• Bērzgales pagasta kultūras nama vokālais ansamblis “Azarpuče”, vadītāja Sigita Kuzmina - I pakāpe
  • Lendžu pagasta kultūras nama vokālais ansamblis “Rūžeņa”, vadītāja Karīna Jablonska – I pakāpe

Vīru vokālo ansambļu grupā

• Dekšāres pagasta vīru vokālais ansamblis, vadītāja Agnija Strūberga – A(augstākā) pakāpe

Senioru vokālo ansambļu grupā

• Lendžu pagasta kultūras nama senioru vokālais ansamblis “Omammas”, vadītāja Karīna Jablonska – II pakāpe.

A un labākie I pakāpes ieguvēji tiks aicināti piedalīties konkursa finālā Rīgā.

Lai veicās!

Sagatavoja: Rēzeknes novada kultūras nodaļas vadītāja  Ināra Pleikšne.

Foto: Andrejs Rudzītis