Černostes un Pušas ezeros ielaisti līdaku mazuļi

28.10.2021

Zivju resursi

Valsts zivju fonda projekta Zivju resursu pavairošana Černostes un Pušas ezeros ietvaros šī gada 9. jūnijā Pušas un Černostes ezeros tika ielaisti 39 000 līdaku vienvasaras mazuļu: Černostes ezerā 19 000 gabali, Pušas ezerā 20 000 gabali. Rezultātā abu ezeru zivju resursi tika papildināti ar līdaku mazuļiem, tādejādi saglabājot zivju barības ķēdes līdzsvaru un radot zivju dabiskai atražošanai labvēlīgus apstākļus. Projekta rezultātā tika nodrošināta līdzsvarota un ilgtspējīga pašvaldības ūdenstilpņu zivju resursu attīstība, kas labvēlīgi ietekmē arī lauku tūrisma attīstību.

Kopējas projekta izmaksas sastāda 11 787,50 EUR, tajā skaitā Valsts zivju fonda finansējums 8789,50 EUR apmērā un pašvaldības līdzfinansējums 3008,00 EUR apmērā.

Zivju mazuļu piegādi veica SIA “Rūjas zivju audzētava”. Zivju krājumu papildināšanas procesā bez zivju piegādātājiem piedalījās arī pārstāvji no Maltas un Pušas pagastu pārvaldēm, Maltas apvienības, Valsts vides dienesta, Pārtikas un veterinārā dienesta.

 

Informāciju sagatavoja projektu vadītāja Irina Orlovska

Click to listen highlighted text!