Čornajas pagasta Ratnieku iedzīvotāja Malvīne Bule svin simto dzimšanas dienu

Attēlā pirmajā rindā no kreisās - Čornajas pagasta pārvaldes v.i. Larisa Vinogradova, jubilāre Malvīne Bule, Kaunatas apvienības vadītājs Jānis Aleksāns. Otrajā rindā stāv: Ratnieku bibliotēkas vadītāja Alla Bule, Ratnieku kultūras nama vadītāja Vija Jeršova,

Čornajas pagasta Ratnieku iedzīvotāja Malvīne Bule 11. jūlijā svinēja savu 100. dzimšanas dienu. Gaviļniece ir dzimusi četru bērnu ģimenē, kur bija divi brāļi un divas māsas. Malvīne bija vecākā. Vecāki bija ticīgi un savu ticību ieaudzināja arī meitai. Viņa saka: “Es Dieviņu nelūdzu par sevi, bet gan par saviem tuviniekiem un par apkārtējiem”. Kad bija labāka redze, jubilāre  mīlēja rakstīt dzejoļus - par dzimtās Latgales skaistumu, par dabu, kā veltījumu saviem bērniem, mazbērniem un mazmazbērniem. Vecmāmiņas mazās, darbā sastrādātās rociņas apmīļo un apglāsta ikvienu.

Šī sirmā māmuļa izstaro labestību, gaismu, iejūtību, sirdsmieru. Simts  skaisti, mīlestībā, sapratnē, grūtā darbā nodzīvoti  gadi liek aizdomāties – vai ir vērts doties prom no Dzimtenes, vai  dzimtās zemes saknes varam izraut un izmest? Malvīnes kundze ir cilvēks, kas dziļi iesakņojusies un ieaugusi  dzimtās  zemes mālā, visus šos skaistos garos mūža gadus spēku un veselību viņai ir devuši mājinieki, sūrais rūdījums un ticība - ticība Dievam un ticība sev.

Paldies, Malvīnes kundze, par Jūsu ilgo, mīlestības un sirdsmiera piepildīto mūžu!

Lai Saules māmiņa turpmākajā dzīves ceļā ieauž Jums krāsainus, siltus un veselības pilnus audeklus.

Vija Jeršova

Foto: Staņislavs Cipruss