Daces Losānes izstādes “No māla veidots ES!” atklāšana

22.11.2023

Kultūra

Šogad Ozolaines pagasta keramiķu pulku ir papildinājusi jaunā meistare Dace Losāne un Latvijas 105. gadskārtas dienā, 18. novembrī, Ozolaines Tautas namā tika atklāta ozolainietes personālizstāde „No māla veidots ES!”.

Dace Losāne ir dzimusi, augusi un skolojusies Rēzeknē, studiju gados devusies uz Rīgu un pavisam nesen atgriezusies atpakaļ uz Rēzeknes pusi. Tagad Daces ģimene radusi mājvietu Ozolaines pagastā un saimnieko mājās „Pīterkolns”. Lai arī jaunajai ozolainietei ir juridiskā izglītība un dzīves laikā ir apgūtas dažādas ne tik kreatīvas prasmes, tomēr iekšā vienmēr dusējušais radošums rada iespēju realizēties mālā, likumsakarīgi topot arī zīmolam „Pīterkolns Pottery”. Šobrīd keramiķe drosmīgi eksperimentē ar dažādiem trauku veidiem un tehnikām, apvienojot tradicionālo tehniku ar mūsdienīgām tendencēm.

Neapšaubāmi, Latgales podniecībai ir sena vēsture un dziļas saknes, ar ko lepojamies! Prieks par vecmeistariem un prieks, ka keramiķu pulku papildina arī jaunie talanti, kas bagātina Latgales un arī Rēzeknes novada māla meistardarbu daudzveidību un vērienu. Kad siltās rokās un pēcāk karstā ceplī ir dzimis kas skaists, tam jāmeklē ceļš uz cilvēku sirdīm un, kas tam būtu vēl piemērotāka vieta, ja ne sava pagasta kultūrtelpa, turklāt tik nozīmīgā dienā – Latvijas 105. jubilejā! Izstādes atklāšanā tika aicināti piedalīties visi keramikas mākslas baudītāji, taču pasākumu apmeklēja arī Daces īpaši gaidītie viesi- keramiķi Viola Anna Bīriņa, Staņislavs Viļums, Tatjana un Viktors Pankovi, Juris Krompāns un Anatolijs Vituškins, no kuriem Dace ir smēlusies iedvesmu un daudz ko mācījusies. Valdot siltai un sirsnīgai atmosfērai, izstādes apmeklētāji sumināja jauno mākslinieci un vēlēja izdošanos visā, kas iecerēts! Pelnītie uzmanības apliecinājumi tika arī pašiem darbiem, kas pārsteidza gan ar mazāk redzētām mākslinieciskajām tehnikām, gan ar savu indiviuālo „rokrakstu”, sarkanās mušmires dekora elementos!

Izstādē eksponētie darbi Ozolaines Tautas nama foajē būs apskatāmi līdz 1. decembrim darba dienās no plkst. 9.00–16.00. Laipni aicinām baudīt Ozolaines pagastā dzimušus mākslas darbus!

Sagatavoja Santa Ostaša, Kultūras pasākumu organizators Ozolaines Tautas namā

Click to listen highlighted text!