Daudzpusīgi noslēgušies Ozolaines pagasta svētki

17.08.2023

Pagastu ziņas

Pagājušajā nedēļas nogalē Ozolaines pagasts svinēja savu 84. dzimšanas dienu, sarūpējot plašu aktivitāšu klāstu gan bērniem, gan pieaugušajiem! Pagasta svētku programma aizsākās ar foto orientēšanās spēli „Zīļukam pa pēdām”, ko iziet bija iespējams laikā no 1.-10. augustam. Šo sacensību galvenais uzdevums bija atrast 26 Bekšu ciemata objektus, kuru fragmenti bija atrodami spēles uzdevumos, atbildēt uz 5 papildu jautājumiem un pacīnīties par augstākas vērtības papildu punktiem, veicot 5 īpašos uzdevumus un iemūžinot tos fotogrāfijās! Maksimālais punktu skaits, ko varēja iegūt, teicami izpildot visus uzdevumus, bija 390 punkti. Rezultātā, uzvarētāja godu izpelnījās 2 komandas, kuras, pildot spēles uzdevumus, bija sakrājušas 370 punktus.

11. augusta vakarā, pagasta svētku ietvaros, Pleikšņu kalnā notika Pleikšņu svētki. Svinības sākās ar ozolainiešu koncertu „Stāvēju, dziedāju augstajā kalnā”, kurā uzsvars tika likts nevis uz profesionālu mākslinieku uzstāšanos, bet gan uz dziedošo ozolainiešu prasmēm. Koncertu atklāja Blinovu ģimene ar vecmāmiņas un mazmeitu vokāli instrumentālu priekšnesumu dziesmai „Stāvēju, dziedāju augstajā kalnā”. Turpinājumā skanēja folkloras kopas „Zeiļa” ziņģes kalnu tematikā, kā arī vokālā ansambļa „Nadežda” mīlestības dziesmas, jo, kā zināms, Pleikšņu kalns ir tā vieta, kur romantiskas tikšanās ir notikušas jau vairāku gadu desmitu garumā un tieši šeit ir dzimuši daudzi mīlestības stāsti! Bet ozolainiešu īskoncerta noslēgumā klausītājus priecēja Skudru ģimene no Pleikšņiem. Savukārt, par kulmināciju parūpējās oriģināla žanra grupa „Santehniķi” no Ogres. Ņemot vērā, ka Pleikšņu kalnā ir izvietotas lielas mucas, kas kalpo kā ūdens krātuves mazdārziņu laistīšanai, un visa ūdens padeves sistēma šajā teritorijā sastāv no cauruļu tīklojuma, savukārt, grupa „Santehniķi” savus muzikālos priekšnesumus veido uz instrumentiem ar nosaukumu „trubofoni”, jo tie veidoti tieši no trubām, šī kolektīva uzstāšanās bija īstais punktiņš uz „i” Pleikšņu svētku koncertam! Kad visi mazie un lielie mākslinieki savu sakāmo publikai bija teikuši, Ozolaines senioru kluba „Uguntiņa” dāmas aicināja klātesošos baudīt uz ugunskura vārīto zupu, bet rokdarbu pulciņš - veidot ģipša mākslas darbus ar Pleikšņu kalna floras nospiedumiem. Rokdarbu pulciņa vadītāja Nellija Kotebo sagādāja prieku arī bērniem, jaunāko paaudzi palutinot ar sejas zīmējumiem, kas viņiem tik ļoti tīk, bet par muzikālo vakara turpinājumu rūpējās vienīgā dīdžejmeitene Rēzeknes novadā - DJ Deila. Trīs stundu laikā svētku svinētājiem bija iespēja izbaudīt gan kultūras programmu, gan radoši padarboties, noskatīties krāšņu saulrietu uz pilsētas un novada fona, kas paverās no kalna virsotnes, gan arī nobaudīt garšīgu cienastu un padejot. Tā tika nosvinēti nu jau otrie Pleikšņu kalna svētki!

12. augusta rīts, kas bija tīts miglas vālos, sākās ar makšķerēšanas sacensībām Bekšu dīķī, kurās piedalījās gan pieaugušie, gan bērni. Jaunākajai makšķerniecei bija vien 2 gadiņi. Turpinājumā jaunajā sporta klubā „Sudraba bumba”, pagasta svētku ietvaros, notika komandu volejbola un individuālās krievu biljarda un snukera sacenības, kuru organizēšanu uzņēmās sporta kluba saimnieks Boriss Šablo. Bet no plkst. 15.00 Bekšos, teritorijā pie Ozolaines Tautas nama, lielus un mazus svētku svinētājus sagaidīja plaša un daudzveidīga programma. Ģimenes tika aicinātas piedalīties netradicionālajās sporta spēlēs, par kuru organizēšanu liels paldies pelnīti aizceļo pie Lūznavas pagasta sporta dzīves organizatores Svetlanas Mikanovas un viņas komandas. Bet tie, kam sportošana nav sirdij tuva, tika aicināti darboties radošajās darbnīcās- māksliniece Liāna Merņaka- Nikitina piedāvāja radīt savus polimērmāla auskarus ar dzīvajiem ziediem, senioru kluba „Uguntiņa” radošajā stūrītī varēja apgūt ziepju filcēšanas tehniku, bet bērnu-jauniešu klubs „OzO” ar maziem un lieliem svētku apmeklētājiem veidoja krāsainas zīlītes no krāsotiem virtuves produktiem. Mākslinieces Jūlija Šilova un Kristīne Iļjina aicināja piedalīties draudzības takas veidošanas procesā, kur katram tika dota iespēja atstāt savus pēdu nospiedumus ģipsī, kopīgi izveidojot paliekošu pēdu taku. Tuvojoties septembrim, netika piemirsts arī izglītības jautājums, un ar saviem tematiskajiem izglītības stendiem pasākumā viesojās Malnavas koledža un Lūcijas Rancānes Makašānu amatu vidusskola, lai pastāstītu par izglītības iespējām mācību ietādēs. Svētku laikā mazākie pasākuma apmeklētāji tika aicināti doties paleontoloģiskajā ekspedīcijā, kuras laikā bija jāmeklē dinozaura ola un jāiepazīst šo dzīvnieku pasaule, bet noslēgumā ieradās arī pats dinozaurs. Neizpalika arī bez tradicionālās putu balles, kas ik gadu atkal un atkal spēj sagādāt prieku jaunākajai paaudzei.

Šogad notika Ozolaines pagastā nu jau par tradīciju kļuvušais augstpapēžu kurpju skrējiens, pulcējot dažādu paaudžu dalībnieces. Jau 4. gadu šo sacensību uzdevums bija apskriet apkārt Bekšu dīķim (653 m gara distance), ievērojot papēžu augstumu- ne mazāku par 5 cm. Skrējiena rezultātā uzvaras laurus plūca Mārīte Šadurska no Pušas, noskrienot cienīgā garuma apli 2 minūtēs un 28 sekundēs un izdarot to ar kurpēm, kuru papēžu augstums ir 7,5 cm. Kā allaž, iepriecināja arī dalībnieču izskats. Pasākumā ieradās vesela komanda Bārbiju stilā tērptu dažādu paaudžu skrējēju, kas pārsteidza ar savu košumu un oriģinalitāti. Tāpat dāmas, sava tēla veidošanā, bija izmantojušas ziedu vainagus, kuplus svārkus, gaisīgus lietussargus, košus kombinezonus, parūkas u.c. Par krāšņāko tēlu žūrija apbalvoja dalībnieci Rutu Suseju, bet ar 13,5 cm augstiem papēžiem par augstāko papēžu īpašnieci tika atzīta Alīna Blinova. Atsevišķu simpātiju balvu izpelnījās arī Bārbiju komanda - par pārdomāto, košo komandas tēlu un ikgadēju dalību skrējienā!

Vakara koncertā uz skatuves kāpa Ozolaines Tautas nama vokālais ansamblis „Nadežda”, folkloras kopa „Zeiļa” un ar pašu veidoto netradicionālo tērpu modesskati pārsteidza senioru kluba „Uguntiņa” dāmas. Koncertu papildināja arī ciemiņi no kaimiņu pagastiem - ar senajām lauku muižas galma dejām skatītājus priecēja kadriļu deju grupa „Lūznovys kadriļs”, kas uzstājās Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņu izpildītā dzīvā muzikālā skanējuma pavadījumā. Ar savām dziesmām koncertu papildināja vokālais ansamblis „Kaļinuška” no Maltas, bet ar enerģisku mūsdienu deju izpildīju - deju studijas „Soul Call” dalībnieces no Rēzeknes. Tāpat, turpinot svinēt savu 40 gadu jubileju, ar tematisko dziesmu par jāņtārpiņu uz skatuves uzstājās PII „Jāņtārpiņš” pedagogu un darbinieku komanda. Vakara koncerta laikā tika apbalvoti arī visu sacensību uzvarētāji! Par teju ikgadēju uzvarētāju makšķerēšanas sacensībās atkal kļuva Ozolaines pagasta iedzīvotājs Fjodors Prokofjevs, plūcot laurus gan lielākās zivs, gan lielākā loma nominācijā. Pie balviņām tika arī visi mazie sacensību dalībnieki, kas tika sumināti par lielo drosmi un sevis pārvarēšanu celties agri no rīta, lai jau plkst. 6.00 sāktu sacīkstes par to lielo zivi, kā labi zināmā dziesmā dzied Olga Rajecka. Par uzvaru foto orientēšanās sacensībās „Zīļukam pa pēdām” tika apbalvotas 2 dalībnieku komeplekti- Jefremovu ģimenes komanda un komanda „Bitītes”. Sporta kluba „Sudraba bumba” rīkotajās sacensībās par uzvarētājiem volejbolā tika atzīta komanda „Pozitīvi”, savukārt individuālajās sacensībās uzvaru snukerā izcīnīja Dainis Dundurs, bet krievu biljardā- Sergejs Fedorenkovs. Ģimeņu sporta spēlēs 3.vietu pelnīti guva trīs paaudžu komanda „Pankūkas”, par 2.vietas uzvarētājkomandu tika apbalvota Skudru ģimene, bet lielo uzvaru izcīnīja Lazovsku ģimene, kura saņēma arī Latgales vēstniecības GORS īpašo balvu- biļetes visai ģimenei uz koncertuzvedumu „Lenesons un balets „Apburtā princese””, kas būs skatāms jau 19. augustā, festivālā „Vasarnīca” , un ir īpaši piemērots mazākajiem apmeklētājiem un viņu ģimenēm. Bet, kad visi bija apbalvoti un visi priekšnesumi atrādīti, sanākušos uz zaļumballi aicināja populārā Latvijas šlāgergrupaa „Rikardions”!

Ozolaines pagasta svētki 2023’ ir noslēgušies un pamazām sākas ideju ģenerēšana nākamā gada svinībām, jo 2024. gadā pagasta svētki paies jubileju zīmē- Ozolaines pagastam- 85, Ozolaines Tautas namam- 60, „OzO” jauniešu klubam- 10! Aicinām visus noskaņoties svētkiem un atzīmēt savos plānotājos 9. un 10. augustu atkal satikšanās priekam un kopābūšanai jau nākamajā gada, bet pirms tam vēl liels paldies, lai aizceļo pie katra, kurš piedalījās un iesaistījās šī gada Ozolaines pagasta svētku programmas īstenošanā!!!

Rakstu sagatavoja
Ozolaines Tautas nama vadītāja Santa Ostaša

Click to listen highlighted text!