Domnīcā diskutēja par iedzīvotāju padomēm un līdzdalības budžetu

20.05.2024

Iedzīvotājiem

18. maijā Fr. Trasuna muzejā “Kolnasāta”, Kalna iela 3, Sakstagala pagastā norisinājās Rēzeknes novada pašvaldības organizētā domnīca “Iedzīvotāju padomes Rēzeknes novadā”.  

Apmeklēt domnīcu tika aicināti iedzīvotāju konsultatīvo padomju dalībnieki, iedzīvotāji, deputāti, pašvaldības darbinieki. 

Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs pateicās visiem klātesošajiem par domnīcas apmeklēšanu, lai sanāktu kopā un pārrunātu par kopīgi svarīgiem jautājumiem.

Domnīcas ietvaros Centrālās pārvaldes Juridiskās un lietvedības nodaļas vadītāja Ilona Turka prezentēja divus saistošo noteikumu projektus – “Rēzeknes novada pašvaldības līdzdalības budžeta nolikums” un  “Rēzeknes novada iedzīvotāju padomes nolikums” . Pēc katras prezentācijas domnīcas dalībnieki iesaistījās diskusijās, pārrunājot interesējošos jautājumus.

Priekšlikumus par saistošo noteikumu projektiem iedzīvotāji var iesniegt līdz 31. maija plkst. 16.30. e-pasta adresi saistosie.viedokli@rezeknesnovads.lv. Iepazīties ar saistošo noteikumu projektiem var TE

Ar prezentāciju par pašvaldības un iedzīvotāju padomju funkcijām uzstājās Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS vadošā pētniece Līga Stafecka, kura uzskatāmā veidā iezīmēja kā iedalās pašvaldības funkcijas, atbildību sadalījumu pašvaldībā, kā arī iedzīvotāju padomes darbību.

Pēc prezentācijām domnīcas dalībnieki neformālā gaisotnē turpināja diskutēt un dalīties pieredzē par dažādiem jautājumiem. Rēzeknes novada pašvaldība pateicas Viļānu pilsētas konsultatīvās padomes priekšsēdētājai Vijai Pizičai par domnīcas moderēšanu.

Sagatavoja Jūlija Jurāne, Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto Jūlija Jurāne

Click to listen highlighted text!