Dricānos notika nometne "Piecas dienas manā vasarā"

10.08.2015

Izglītība

Laikā no š.g. 20. jūlija līdz 24. jūlijam 24 bērni piedalījās bērnu dienas nometnē „5 dienas manā vasarā”. Nometnes bāzes vieta bija Dricānu vidusskola. Nometni organizēja Dricānu kultūras biedrība AUSEKLIS, bet finansēja nodibinājums „ABLV Charitable Foundation”. Tas dibināts 2006. gadā, lai sekmētu uzņēmēju atbildību par sabiedrību un vidi. Viena no nodibinājuma „ABLV Charitable Foundation” atbalsta jomām ir programma „Palīdzēsim izaugt”, kuras ietvaros tiek sniegts atbalsts bērnu nometnēm Latvijā. Projekta līdzfinansējumu veidoja Dricānu pagasta pārvaldes manta un pakalpojumi, kā arī nometnes vadītāju brīvprātīgais darbs.
Nometnes logo – atvērta plauksta – simbolizēja piecas nometnē pavadītās dienas, kur katrā dienā nometnes dalībnieki tika iesaistīti dažādās aktivitātēs. Nometnes laikā bērni no dabas materiāliem izgatavoja sapņu laivu. Laivas mastu rotāja ar „sajūtu taureņiem”, kurus viņi katru rītu izkrāsoja, izvērtējot iepriekšējā dienā piedzīvoto.
Aktivitātes bija tik dažādas, ka katrs nometnes dalībnieks atrada pielietojumu savām prasmēm, apguva jaunas iemaņas. Piemēram, nometnes audzinātāji bija pārsteigti par zēnu veiklību darboties ar pērlītēm, veidojot draudzības rokassprādzi. Ne velti tautā saka, ka vīrieši ir labākie pavāri un šuvēji. Par to pārliecinājāmies arī kulinārajā pēcpusdienā, cepot pankūkas uz dzīvās uguns. Patīkamus mirkļus sagādāja bērnu muzicēšanas prasmes uz cītara, ksilofoniem, stabulēm, tarkšķiem un citiem instrumentiem, viesojoties Gunāra Igauņa mūzikas instrumentu muzejā Gaigalavā.
Aktīvi laiks tika pavadīts Ūdenstūrisma attīstības centrā BĀKA, spēlējot volejbolu un tenisu vai vienkārši neskaitāmas reizes uzkāpjot pa spirālveida kāpnēm BĀKAS skatu laukumā. Pārgājiens uz Kakarviešu pilskalnu izvērtās par lielisku piedzīvojumu - dažādu augu vākšana, noteikšana, to pielietojuma daudzveidība, pagasta resnākā koka mērīšana, koku garuma noteikšana u.c.
Kad laika apstākļi nešķita labvēlīgi āra nodarbībām, bērni zīmēja, līmēja, krāsoja, darbojās ar plastilīnu, paši darināja un spēlēja dambreti.
Nometnes pēdējā dienā, saņemot sertifikātus par piedalīšanos nometnē un fonda dāvanas, nometnes dalībnieki apgalvoja, ka piecas dienas pagājušas tik ātri, ka kopā darboties vēlētos vēl vienu nedēļu. Tas jau ir atzinīgs vērtējums nometnes darba grupai un tam, ka šī projekta mērķis – dot ieguldījumu maznodrošinātu ģimeņu bērnu audzināšanā un izglītošanā – tika sasniegts.
Paldies nometnes brīvprātīgajām vadītājām Sandrai Saulītei, Inesei Bolšijai, Marinai Ivanovai par radošu un atbildīgu darbu, Vērēmu pagasta pārvaldei par sapratni un operatīvu un transporta nodrošinājumu , z/s „Krēsle” par ideālu ēdināšanas pakalpojuma sniegšanu.
Ināra Orlova,
Dricānu kultūras biedrības AUSEKLIS valdes priekšsēdētāja 
DSC_0046 (1) DSC_0078 DSC_0112 (1) DSC_0178DSC_0171DSC_0165DSC_0116DSC_0204DSC_0215 DSC_0240DSC_0147DSC_0271 DSC_0304 (2)DSC_0322DSC_0339DSC_0367 DSC_0373 DSC_0381 DSC_0394 DSC_0127

Click to listen highlighted text!