Dricānu bērni dienas nometnē "Kaleidoskops"

20.08.2020

Izglītība

Kā mazi, krāsaini stikla gabaliņi 20 aktīvi, zinātkāri bērni no 10. līdz 14. augustam iesaistījās dienas nometnē “KALEIDOSKOPS”, kas notika Dricānu pagasta bibliotēkā un jauniešu centrā “Kukuži”. Nometnes organizētājs – Dricānu kultūras biedrība “Auseklis”, savukārt finansējums tika piesaistīts no Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība” projekta “Ģimenei draudzīgas vides veidošana” ietvaros, līdzfinansētājs Dricānu pagasta pārvalde.
Nometnē bērni darbojās 5 dienas, katrai no šīm dienām bija savs vadmotīvs, kuram tika pieskaņotas arī praktiskās nodarbības.
Pirmā nometnes diena bija IEPAZĪŠANĀS UN SADARBĪBAS diena. Bērni iepazinās, spēlēja kopīgas spēles. Tika veidots nometnes logo, talismans, skolotāja Jāņa Veličko vadībā skolēni muzicēja, apguva dažādus ritma vingrinājumus, iemācījās arī nometnes himnu.
Otrā bija GRĀMATU diena, kad bibliotēkas vadītāja Ināra Orlova pastāstīja bērniem gan par bibliotēku, gan Bērnu žūrijā iekļautajām jaunākajām grāmatām. Katram bija iespēja kļūt par grāmatu ilustratoru, iejusties kādā pasaku tēlā, izveidot savu grāmatzīmi. Pēc radošās darbošanās visi piedalījās sportiskās aktivitātēs, kuras vadīja sporta skolotāja Inese Bolšija.
Trešajā nometnes dienā daudz runājām un darbojāmies ārā, jo tā bija VIDES diena. Tika veikti dažādi eksperimenti ar vides objektiem, minētas mīklas un risināti uzdevumi. Kopīgi devāmies nelielā pārgājienā, kura laikā tika savākti dažādi dabas materiāli, lai no tiem kultūras nama vadītājas Genovefas Jonānes iedrošināti izveidotu skaistas vides glezniņas.
Ceturtdiena bija PRAKTISKO IEMAŅU diena. Skolēniem bija iespēja pašiem veidot aromātiskās un ar dabas materiāliem krāsotās ziepītes, šo darbnīcu vadīja skolotāja Viktorija Semule. Sākumskolas skolotāja Inguna Vule bērnus mudināja zīmēt gan uz asfalta, gan akmeņiem, gan ar pirkstiņiem, katrs varēja darboties arī ar pirkstu lellēm. Kopā ar Ināru Orlovu tika apgleznoti nometnes krekliņi. Visgardākā noteikti bija jauniešu centra “Kukuži” vadītājas Ingūnas Semules organizētā darbnīca, jo tās laikā bērni cepa picas, paši grieza, rīvēja, smalcināja un ar nepacietību gaidīja, kad picas būs gatavas!
Kamēr bērni darbojās un iesaistījās dažādās aktivitātēs, arī bērnu vecākiem, vecvecākiem bija iespēja izglītoties, jo nometnes laikā ar trim nodarbībām (lekcijām) piedalījās psihoterapeite, mākslas terapijas speciāliste Aloida Jurčenko.
Piektdiena bija ĢIMENES SPORTA diena, bērni kopā ar vecākiem piedalījās dažādās stafetēs, spēlēja spēles, visas dienas laikā bija pieejamas arī piepūšamās atrakcijas. Nometnes noslēgumā, piedaloties gan bērniem, gan viņu ģimenēm, tika pasniegti sertifikāti un medaļas par aktīvu piedalīšanos nometnē “KALEIDOSKOPS”.
Paldies Dricānu pagasta pārvaldes vadītājai Diānai Saksonei par finansiālu atbalstu, paldies radošajai darba komandai - I. Orlovai, I. Vulei, I. Semulei, V. Semulei, I. Bolšijai, J. Veličko, G. Jonānei, kā arī lektorei A. Jurčenko! Īpašu paldies gribu pateikt jauniešu vasaras darba prakses dalībniekam Jānim Saulītim, kas bija nenovērtējams palīgs visas nometnes laikā! Pateicamies PII pavārēm par garšīgajām pusdienām.
 
Nometnes “Kaleidoskops” vadītāja Līga Augstkalne
SIF_logo
20200813_125713IMG_0221 IMG_0282 IMG_0287 IMG_0290 IMG_0502 IMG_0527 IMG_0625 IMG_0781 IMG-20200811-WA0008 IMG-20200813-WA0007 IMG-20200813-WA0019 IMG-20200813-WA0043
 

Click to listen highlighted text!