Dzejas dienas 2023 Lūznavas muižā

04.09.2023

Kultūra

Dzejas dienu 2023 ietvaros Lūznavas muižā trīs sestdienas varēs noskatīties dzejas performanci.

2., 9. un 16. septembrī plkst. 15.00 Kamīnzālē skanēs Ingas Bitēnas audiovizuālā dzejas grāmata “Turi muti / Neklusē”, kas ir stundu garš ceļojums pašas autores lasījumā un zīmējumos.

Projekts “Turi muti/Neklusē” ir domkopas dzejas formā, mākslas tēlos, mūzikas skaņās. Tā ir divu autoru sadarbība – Inga Bitēna radīja dzeju un ilustrācijas, savukārt Valters Levins ierakstīja autores balsi, atdzīvināja tēlus animācijā, kā arī radīja mūziku. Projekta būtība ir atrast un izprast sevi, lai labāk saprastos ar citiem, dzīvot mierā šajā pasaulē, nezaudējot savu mentālo veselību, vēl jo vairāk – to stiprinot.

Savā dzejā Inga Bitēna reflektē ar sāpēm, humoru un emocijām, atklāti risinot iekšējos konfliktus, meklējot un atrodod līdzsvaru kaut kur pa vidu, ietērpjot visu tintes pludinātos zīmējumos. Teksts nav sacerēts, bet gan izjusts, pārdzīvots un tad pierakstīts. Dzeja ir sadalīta sešās nodaļās, kuru virziens un dinamika – no iekšējā konflikta uz līdzsvaru un harmoniju: 1. Es vairs nevaru šaut; 2. Meklēšu sevi ēnā; 3. Ja ir mūžība, es Tevi tur atkal mīlēšu; 4. Mēs nomirām un piedzimām no jauna; 5. Aiznesīšu sevi līdz rītdienai; 6. Mājup gadījies tepat.

Audiovizuālā dzejas grāmata skatāma projekta Youtube kanālā, savukārt audio versija pieejama Spotify un Itunes. 

Inga Bitēna ir sertificēta mākslas terapeite, Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzēja, Minesotas programmas grupas vadītāja. Strādā rehabilitācijas centrā “Tērvete”, slimnīcā “Ģintermuiža”, kā arī piedalās dažādos projektos, konferencēs veselības aprūpes jomā. Ir vairāku publikāciju autore laikrakstos “Mūsu psiholoģija” un “Ārsts.lv”. Savos sociālajos tīklos viņa raksta par cilvēku psihisko veselību. 2021. gadā piedalījās kā viesis Latvijas radio 1 raidījumā “Monopols”, kā dalībnieks sarunu festivālā LAMPA diskusijā “Psihiskās veselības diagnoze, kā iespēja nevis zaudējums”.

Vairāk par projektu:
Grāmatas video versija: https://www.youtube.com/channel/UCph0ffRBkdp8G8bgV1kiLMw
Grāmatas audio versija: https://open.spotify.com/album/6gGtaqAOQ0anFTotks9pHc
Facebook: https://www.facebook.com/turimutinekluse
Instagram: https://www.instagram.com/turi_muti_nekluse/
Preses relīzi sagatavoja
Inga Bitēna,
inga.bitena@gmail.com, mob.t. 25547959

Dzejas performance “Turi muti / Neklusē” Lūznavas muižā ir bezmaksas.

Plašāk par muižu un tās aktivitātēm var uzzināt muižas mājaslapā http://luznavasmuiza.lv. Muižas darbalaiks vasaras sezonā – no 1. maija līdz 30. septembrim – katru dienu (izņemot pirmdienas) no 10.00 līdz 18.00.

Plašāka informācija:
Inga Žirgule
Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja
29390701, 29473700
http://luznavasmuiza.lv
http://facebook.com/luznavasmuiza

Click to listen highlighted text!