Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā! 16. decembrī aicinām uz „Veselības veicināšanas dienu” Lendžos

Dzīvot veselīgi – modes lieta vai ikdienas nepieciešamība? Tā varētu jautāt, ja vien mēs katrs neapzinātos, ka veselība ir pats dārgākais mūsu resurss. Vesels cilvēks ir galvenais sabiedrības dzīves kvalitātes un labklājības stūrakmens, bet, diemžēl, statistikas dati liecina, ka ar smagām slimībām saslimst aizvien gados jaunāki cilvēki.
Latvijā veselības aprūpe ļoti bieži tiek saistīta ar tādām negatīvām iezīmēm kā naudas trūkums, zems medicīnas speciālistu atalgojums, dārgas zāles, garas rindas pie speciālistiem vai uz procedūrām....Jā, no vienas puses, šīs problēmas tiešām pastāv, bet no otras puses, cik daudz mēs paši darām, lai pēc iespējas mazāk nāktos saskarties ar veselības traucējumiem un ārstniecības nozares nepilnībām? Katrs mēs zinām, ka veselīgi ir ēst kvalitatīvu pārtiku, vairāk dzert ūdeni, nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, nesmēķēt, nelietot citas atkarību izraisošas vielas, nepiesārņot dabu. Taču vai mēs ikdienā sekojam šiem veselīga dzīvesveida vadmotīviem? Tiklīdz mēģinām godīgi atbildēt uz šo jautājumu, sākam domāt... nez’ kā tad īsti ir un vai nevarētu būt savādāk..... Nu, lūk, tā meklējot visgodīgāko atbildi sevī, pakāpeniski nonākam pie atziņas, ka ir vērts vairāk par sevi rūpēties jau šodien, lai katra nākamā diena atnāk ar gaišām domām un veselu fizisko ķermeni.
Lai palīdzētu veidot dziļāku izpratni par veselīga dzīvesveida ievērošanas nozīmību ikdienā, Rēzeknes novada iedzīvotājiem un viesiem trīs gadu periodā (2017. – 2019.g.) ir unikāla iespēja iesaistīties bezmaksas pasākumos, kas tiek organizēti projekta „Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” ietvaros. Par papildus informāciju un pasākumu norises laikiem lūdzam interesēties pie projekta koordinatoriem Rēzeknes novada pagastos:

  • par pasākumiem Gaigalavas, Nagļu, Rikavas, Dricānu, Stružānu pagastā interesēties pie Marikas Skābardes tālr. +371 22311127, e-pasts: demar.ska@gmail.com,
  • Nautrēnu, Ilzeskalna, Bērzgales, Lendžu, Vērēmu pagastā interesēties pie Velgas Lāces, tālr. +371 26670347, e-pasts:velgalace@gmail.com
  • Kantinieku, Sakstagala, Audriņu, Ozolmuižas, Griškānu pagastā interesēties pie Kristīnes Rimšas, tālr. +37126466734, e-pasts: kristine-rimsa@inbox.lv
  • Silmalas, Ozolaines, Maltas, Pušas, Feimaņu pagasta iedzīvotājiem interesēties pie Aivara Mežatuča, tālr. +371 22013477, e-pasts: aivars.mezatucs@gmail.com
  • Mākoņkalna, Kaunatas, Lūznavas, Čornajas, Stoļerovas pagastā interesēties pie Aijas Kuzminskas tālr. +371 29474627, e – pasts aija.kuzminska@inbox.lv .

Informāciju par visiem projekta pasākumiem, kā arī pasākumu grafiku katram mēnesim var apskatīt Rēzeknes novada mājaslapā sadaļā Projekti/Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!, un Veselīga dzīvesveida uzturēšanas bezmaksas nodarbību grafikā Rēzeknes novadā.
Projektā tiek organizēti arī izglītojoši pasākumi ar augsti kvalificētu ārstniecības personu piedalīšanos – „Veselības veicināšanas dienas”, kuru laikā apmeklētājiem tiek piedāvāts noklausīties speciālistu lekcijas, skatīt demonstrējumus, saņemt konsultācijas un uzdot interesējošus jautājumus. Akcents lekcijās tiek likts uz saslimšanas risku mazināšanas pasākumiem, simptomu atpazīšanu un savlaicīgu rīcību, lai novērstu vai mazinātu nelabvēlīgos apdraudējumus veselībai, kā arī veselības veicināšanas iespējām saslimšanu gadījumā. Šo svarīgo informāciju šogad nodrošina narkologs Dr. Jāzeps Korsaks, onkoloģe ķīmijterapeite Dr. Māra Lagzdiņa, kā arī sertificēta ergoterapeite Liene Biķerniece. Pasākuma laikā tiek demonstrēta arī pirmās palīdzības sniegšana nelaimes gadījumos, kas ir ārkārtīgi svarīga prasme, jo nereti tā ir vienīgā iespēja izglābt cilvēka dzīvību. Un kas gan ir svarīgāks un dārgāks par cilvēka veselību un dzīvību?
Šogad jau ir notikušas divas „Veselības veicināšanas dienas” Gaigalavas un Feimaņu pagastā. Jāatzīst, ka tās nav bijušas kupli apmeklētas, un tas raisa pārdomas par to, vai cilvēkiem ir pietiekami daudz informācijas par šī projekta aktivitātēm, vai arī nav intereses par to, kā varētu sevi pasargāt no saslimšanām, vai varbūt ir tik liela bezcerība, ka netic nekādu uzlabojumu iespējamībai? Vai arī sabiedrībā vienkāršāk ir kritizēt veselības aprūpi un lamāt mediķus, nevis nākt un gūt vērtīgu informāciju savas un, iespējams, savu tuvinieku veselības un dzīvildzes labā?
„Veselības veicināšanas dienas” nav plānots organizēt katrā pagastā, bet tikai dažos no tiem, proti, trīs gadu periodā paredzēti ik gadu kopumā pieci pasākumi dažādos pagastos. Tiem, kuri vēlas saņemt vērtīgo informāciju, ko lekciju un konsultāciju veidā nodrošinās augstāk minētie speciālisti, ir iespēja izvēlēties savai dzīvesvietai tuvāko pasākuma norises vietu.
Šogad notiks vēl tikai viena „Veselības veicināšanas diena” – Lendžu pagastā, Lendžu kultūras namā, 16. decembrī plkst.10.00.
Savukārt, lai šī diena ir piepildīta ne tikai ar informatīvo bagāžu, bet ir iespēja uz mājām doties arī ar kaut ko taustāmu un baudāmu, pasākuma laikā darbosies amatnieku un mājražotāju tirdziņš “LOBS LOBAM”, kur varēs iegādāties dažādus lauku labumus - sieru, sviestu, pašceptu maizi, gaļas izstrādājumus, medus produkciju, sukādes, garšaugu maisījumus, kā arī amatnieku darinājumus – keramiku, austus, adītus, tamborētus rokdarbus u.tml.
Ir sācies Adventa laiks un teju, teju klāt būs arī Ziemassvētki. Sarūpējiet dāvanas sev, saviem mīļajiem un, galvenais, - esiet veseli!
Projekta “Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” darba grupa
Pasākums “Veselības veicināšanas diena” notiek Rēzeknes novada pašvaldības īstenotā projekta „Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” Nr.9.2.4.2/16/I/027 ietvaros. Projektu atbalstījis Eiropas Sociālais fonds (ESF).
logo
Pirmās palīdzības nodarbībasDSC_0024veselibas_dienas_plakats

Click to listen highlighted text!