ED Austrumlatgalē rīko konkursu mazdārziņu un siltumnīcu saimniekiem

23.08.2021

Projekti

Europe Direct Austrumlatgalē līdz 30. augustam rīko konkursu “Gudra un ilgtspējīga saimniekošana mazdārziņā vai siltumnīcā”. Konkursa organizētāji aicina nofotografēt un pastāstīt par savu (var arī mammas, omes, kaimiņa vai draudzenes) labāko ideju, kā mazdārziņā, siltumnīcā vai varbūt uz balkona saimniekot ilgtspējīgi, gudri un “zaļi”.

Aprakstu kopā ar fotogrāfiju jāsūta uz e-pastu ed@rezeknesnovads.lv vai jāraksta WhatsApp ziņa uz tel. numuru 26531297, vai jāatsūta Messenger ziņa ED Autrumlatgalē Facebook lapai.

Labāko ideju autori balvā varēs izvēlēties kvalitatīvu dārza instrumentu: lāpstu, grābekli, dakšas vai ko citu noderīgu, lai turpmāk dārza darbi vēl raitāk sokas.
Interesantākās idejas tiks publicētas ED Austrumlatgalē Facebook lapā, lai arī citi var iedvesmoties ilgtspējīgākai saimniekošanai.

Varbūt tas ir kāds neparasts veids, kā piesiet gurķus. Varbūt tā ir kāda pašizdomāta laistīšanas sistēma. Varbūt tas ir kāds īpašs videi draudzīgs mēslojums. Gaidīsim Tavu ideju!

Starp citu, septembrī Preiļu Galvenajā bibliotēkā notiks arī seminārs ar tādu pašu nosaukumu - “Gudra un ilgtspējīga saimniekošana mazdārziņā un siltumnīcā”. Tajā ikviens varēs iepazīties ar ekspertu un nozares līderu uzskatiem par ilgtspējīgu saimniekošanu mazdārziņā un siltumnīcā, lai mācītos atjaunot līdzsvaru starp cilvēka darbību un dabu, pievēršot iedzīvotāju uzmanību ekoloģijas, vides un “Zaļā kursa” tēmām Eiropā, kā arī veicināt ikviena cilvēka interesi un iesaisti zaļa un ilgtspējīga dzīvesveida praktizēšanai ikdienā. 

Madara Bērtiņa,
ED Austrumlatgalē vadītājas asistente

Click to listen highlighted text!