Eksperti Rēzeknē spriedīs par efektīvu mežu apsaimniekošanas nozīmi Latvijas, īpaši, reģionu konkurētspējas paaugstināšanā

01.10.2015

Uzņēmējdarbība

Šī gada 8. oktobrī plkst. 11.00 Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 115B, Rēzeknes Augstskolas Inženieru fakultātē biedrība “Zaļās mājas” sadarbībā ar Latvijas Meža īpašnieku biedrību un Rēzeknes Augstskolu rīkos ekspertu diskusiju “Mežs – ceļa sākums labklājīgai ekonomikai”.
Biedrības “Zaļās mājas” valdes loceklis Kristaps Ceplis uzsver: „Meža nozare tradicionāli ir bijusi viena no Latvijas ekonomikas stūrakmeņiem, ar ļoti būtisku ietekmi uz reģionu labklājību. Nozares izaugsmes potenciāls joprojām ir liels, un tikai no mums ir atkarīgs vai mēs to izmantosim sava reģiona, un savas valsts turpmākajai attīstībai.”
Diskusijas „Mežs – ceļa sākums labklājīgai ekonomikai” mērķis ir dalīties līdzšinējā pieredzē un vienoties par turpmāko rīcību, lai veicinātu ilgtspējīgas meža nozares un Latvijas ekonomikas attīstību. Īpaša uzmanība tiks veltīta efektīvai mežu apsaimniekošanai, sadarbības veidošanai reģiona attīstībai, kas apvienotu uzņēmējus, augstākās izglītības pārstāvjus un citus ekspertus.
Ekspertu diskusijā savā pieredzē, atziņās un ieteikumos par iespējām attīstīt Latvijas ekonomiku ar meža nozares palīdzību dalīsies vairāki nozīmīgi eksperti:
• Biedrības „Zaļās mājas” valdes loceklis Kristaps Ceplis;
• Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss;
• Latvijas Meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks;
• AS „Latvijas valsts meži” struktūrvienības „Sēklas un stādi” direktors Guntis Gradāns;
• saimniecības „Vanagi” īpašnieks Artis Vaivods;
• Rēzeknes Augstskolas lektors Sergejs Kodors.
Ekspertu diskusijā tiks diskutēts par tādiem jautājumiem kā meža nozares nākotnes potenciāls, nozares nozīme Latvijas reģionos un to attīstībā, noieta tirgi un attīstības iespējas. Tāpat diskusijas noslēgumā tiks demonstrēts bezpilota lidojošais objekts jeb drons. Pieteikties ekspertu diskusijai iespējams līdz 6. oktobrim, sūtot pieteikumu uz e-pasta adresi zane.ievina@prae.lv 
 
Papildu informācija:
Zane Ieviņa
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.: 20283764
E-pasts: zane.ievina@prae.lv
 

Click to listen highlighted text!