Erasmus+ projekta dalībnieki  viesojās Rēzeknes novadā

22.06.2022

INTEGRA

Turpinot Erasmus+ projekta “Tehnoloģiju integrēšanas speciālistu tīkla izveide skolēnu interešu izglītībā” aktivitātes, 21. jūnijā Rēzeknes novada pašvaldību apmeklēja skolotāji un projekta dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Slovēnijas. Projekta dalībnieki  piedalījās ielīgošanas pasākumā kopā ar Rogovkas etnogrāfisko ansambli, apmeklēja Lūznavas muižu un Maltas vidusskolu.

Ielīgošanas pasākumā piedalījās viesi no Hādemestes (Igaunija), Kupišķiem (Lietuva), Jonavas (Lietuva), pārstāvis no Mariboras (Slovēnija), kā arī Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra "Zeimuļs"  viesi un biedrības “Eņģeļi ar mums” pārstāve.

Klātesošos uzrunāja Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja vietniece Ērika Teirumnieka: “Šodien ir maģisks laiks – tieši šodien ir saulgrieži, kad nakts ir visīsākā un diena – visgarākā. Saulgriežos mēs no dabas smeļamies maģisko spēku.. Mēs esam priecīgi par iespēju būt daļai no šī projekta, tas ļaus mācīties vienam no otra, gūt pieredzi, paplašināt redzesloku.”

 Erasmus + projekta “Tehnoloģiju integrēšanas speciālistu tīkla izveide skolēnu interešu izglītībā” vadītāja, Rēzeknes novada pašvaldības ārējo sakaru organizatore Inta Rimšāne  klātesošajiem sniedza ieskatu Rēzeknes novada pašvaldības projektos, kā arī esošā projekta darbībā. Projekta vadītāja pateicās visām dalībvalstīm un novērtēja projekta savlaicīgo izpildi, par spīti Covid-19 apstākļiem. Projekta īstenošanas laikā, ievērojot visus noteiktos drošības pasākumus slimības ierobežošanai, Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Slovēnijā notika gan koordinatoru sapulces, gan skolēnu meistarklases – četru līdz piecu dienu nometnes, katrā piedaloties aptuveni 70 dalībniekiem. Nometņu laikā uzsvars likts uz skolēnu darbu robotikā, programmēšanā un darbā ar tehnoloģijām.

Erasmus+ projekts “Tehnoloģiju integrēšanas speciālistu tīkla izveide skolēnu interešu izglītībā” sniedz iespēju attīstībai, jaunas pieredzes un ideju gūšanai, kā arī ir ieguldījums izglītībā un nākotnē. Projekta mērķis ir mudināt ārpusskolas pulciņu un nodarbību skolotājus izmantot tehnoloģijas darbā ar skolas vecuma bērniem. Sasniedzot projekta uzstādītos mērķus, skolotāji varēs veiksmīgi mācīt skolēnus, izmantojot jaunākās tehnoloģijas. Projekta laikā izstrādāti materiāli un darba lapas veiksmīgākam mācību un darbošanās procesam. Pēc projekta noslēguma skolām, kas iesaistījušās projektā (Rēzeknes novadā – Viļānu vidusskola, Maltas vidusskola, Gaigalavas pamatskola, Nautrēnu vidusskola), būs iespēja iegādāties robotus un tehnoloģijas un turpināt pilnveidot robotikas, programmēšanas un tehnoloģiju prasmes bērniem.

2022. gada 6. oktobrī Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā "Zeimuļs" notiks projekta prezentācija. Meistarklasēs piedalīsies Maltas vidusskolas, Gaigalavas pamatskolas, Viļānu vidusskolas un Nautrēnu vidusskolas skolēnu darba grupas un viņu skolotāji, kā arī projekta dalībnieki no Lietuvas, Igaunijas un Slovēnijas.

Uzziņai:

Erasmus+ programmas īstenoto projektu Nr. 2020-1-LV01-KA201-077496 “Founding the network of technology INTEGRAtionists in pupils' informal education” (Tehnoloģiju integrēšanas speciālistu tīkla izveide skolēnu interešu izglītībā-LV) līdzfinansē Eiropas Savienība. Projekta partneri: Rēzeknes novada pašvaldība, biedrība “Eņģeļi ar mums”, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs ”, Häädemeeste Keskkool (Igaunija), Kupiskis Povilas Matulionis progymnasium (Lietuva), Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centras, Jonava (Lietuva), Academia družba za storitve d.o.o., Maribor (Slovēnija).

Projekta norises laiks: 2020. gada 1. novembris - 2022. gada 31. decembris.

Sagatavoja Liāna Runča

Foto: Eduards Medvedevs

Click to listen highlighted text!