Erudīcijas konkursā „Mini mīklu 2022” uzvar Viļānu vidusskolas II komanda

15.12.2022

Izglītība
1.vietas ieguvēji (Viļānu vidusskolas komanda).

Kuram kukainim ausis atrodas uz kājām? Kas bērnu šūpuļdziesmā atvelk miedziņu? Kuru putnu sauc par svēteli?  Kuram skujkokam čiekuru vietā ir čiekurogas? Ko iegūst kuļot krējumu? Kas ir Lielais Kristaps? Uz šiem un citiem jautājumiem 14. decembrī atbildes meklēja Rēzeknes novada erudītie sākumskolēni, piedaloties erudīcijas konkursā „Mini mīklu 2022”.   No 12 komandām pirmo vietu ar 27 punktiem ieguva Viļānu vidusskolas II komanda (Valters Čačs, Alīna Gērika, Marita Lonča, Līga Puisāne, Oskars Zvīdriņš).

2.vietu ieguva (26,5 punkti)  Dricānu vidusskolas komanda (Adrians Drulis, Maksims Novikovs, Paula Igaune, Karolīna Marmiļova, Lilija Semule). Savukārt 3.vietu  (26 punkti) papildkārtā izcīnīja Maltas vidusskolas komanda (Agate Barovska, Evija Gudrika, Marija Mironova, Sofija Fjodorova, Enija Slūka). Komandas balvās saņēma ne vien diplomus, bet arī grāmatas un attīstošas prāta spēles.

Konkursa septiņās kārtās bērni ne vien pārbaudīja savas zināšanas par Latvijas dabu, cilvēkiem, vietām, latviešu gadskārtu svētku tradīcijām, bet arī pēc attēliem atpazina  ievērojamas personības, filmas, augus, dzīvniekus, risināja matemātiskus uzdevumus un minēja citu skolu sagatavotās mīklas.

Click to listen highlighted text!