Erudīcijas konkurss vidusskolniekiem “Ar sirdi Rēzeknes novadā”

20.10.2023

Izglītība

20. oktobrī erudīcijas konkursā vidusskolniekiem “Ar sirdi Rēzeknes novadā” savas zināšanas par Rēzeknes novadu pārbaudīja piecas komandas no Dricānu, Kaunatas, Maltas, Nautrēnu un Viļānu vidusskolas.
Skolēniem bija jāatbild uz jautājumiem par Rēzeknes novada vēsturi, kultūru, ģeogrāfiju, personībām. Konkursā jauniešiem bija jāzina, ka Rogovkā notiek dzejnieku sacensības latgaliski, ka filma “Es esmu šeit” ir filmēta Kaunatas pagastā, ka Kārlis Skalbe ir uzrakstījis pasaku par Rāznas ezeru, ka grupa “Gandreiž 10nīkā” dzied dziesmu par BMV automašīnas marku, ka filmas “Piļsāta pi upis” galvenā varoņa Anša atveidotājs Dāvis Suharevskis ir no Gaigalavas pagasta, ka viļānietis Bērtulis Pizičs ir bijis Dailes teātra direktors. Skolēniem bija arī jāzina, ka “Cukrasātā” var apskatīt keramiku, nevis iegādāties saldumus, ka, lai nobaudītu “Obelisk Farm” gardumus, ir jādodas uz Dekšāru pagastu, ka mūsu vecmammas par jurģinēm sauc dālijas, nevis peonijas, ka dzejnieks Antons Kūkojis ir nodarbojies arī ar gleznošanu. Jautājumus par saviem pagastiem bija sagatavojuši arī paši skolēni, un atbildēt uz šiem jautājumiem, kā atzina dalībnieki, nebūt nebija viegli, jo, piemēram, bija jāzina, ka Dricānu pagastā par izstāžu vietu kalpo Draudzes māja, ka par “besiem” Kaunatā dēvē ceriņus, ka Latgales mūziķu radošā apvienība “Patrioti.lg”, kuras viens no dalībniekiem ir Maltas vidusskolas absolvents, šogad svin 15 gadu jubileju, ka latgaliskākais pagasts Rēzeknes novadā ir Nautrēnu pagasts, ka bijušais Latvijas valsts prezidents Andris Bērziņš ir apmeklējis Viļānu vidusskolu un vēl daudz kas cits.
Sīvā cīņā ar 19,5 punktiem trešo vietu ieguva Nautrēnu vidusskolas komanda (Agija Vonoga, Renārs Jurdžs, Rolands Jurdžs, Rūta Vonoga, Valters Duplinskis). Otrie labākie ar 22,5 punktiem Kaunatas vidusskola komanda (Aleksandrs Fjodorovs, Harijs Stirna, Ričards Raitis Mikelis, Marta Olesja Kolodinskīte, Viktorija Garda), savukārt uzvaras laurus ar 27,5 punktiem plūca Dricānu vidusskolas komanda (Raitis Igaunis, Krista Kokina, Elgars Razgalis, Emīls Kapacis, Alise Braze).

Rakstu sagatvoja – Anita Rudziša, interešu izglītības speciāliste
Foto – Aivars Mežatučs, jaunatnes lietu speciālists

Click to listen highlighted text!