Europe Direct Austrumlatgale informē par ES jautājumiem un izsludina bērnu izteicienu konkursu

14.06.2021

ES jaunumi

Šopavasar visā Eiropā darbu uzsāka vairāk nekā 420 Europe Direct centri, no kuriem astoņi arī Latvijā, tostarp Europe Direct Austrumlatgale Rēzeknes novada pašvaldībā kopā ar sadarbības partneriem - Rēzeknes, Preiļu un Krāslavas bibliotēku.

Europe Direct centru tīkls iedzīvotājiem sniedz informāciju par nozīmīgākajām aktualitātēm Eiropā, kā arī rosina diskusijas par Eiropas nākotni. Europe Direct centri veido būtisku saikni starp Eiropas Savienības institūcijām un iedzīvotājiem, palīdzot skaidrot, kādi resursi un atbalsts pieejams visdažādākajām sabiedrības grupām, kā Eiropa kopīgi pārvar Covid-19 pandēmiju, kā tiek veicināta ekonomiskā attīstība ar #NextGenerationEU programmas starpniecību, kā notiek pāreja uz zaļāku un digitālāku vidi un kā ikviens var sniegt savu artavu labākai Eiropas nākotnei, iesniedzot ideju Eiropas konferences interneta platformā www.futureu.europa.eu.

Tā kā pandēmijas ierobežojumi neļāva organizēt publisku Europe Direct Austrumlatgale atklāšanas pasākumu, nolēmām nelielus svētkus rīkot katru mēnesi visas vasaras garumā, pievēršoties tā brīža aktuālajiem notikumiem Eiropas Savienībā. Maijā, sagaidot Eiropas dienu un Mātes dienu, rīkojām sacerējumu konkursu par Eiropas sievietēm, savukārt jūnijā - bērnu tiesību aizsardzības mēnesī - pievērsīsimies bērnu tiesību ievērošanai.
“Bērni ir mūsu nākotne” - tas nav tikai sauklis politiskās reklāmās, bet gan nopietns darbs visās dalībvalstīs, lai katrs tiesību akts, regula vai noteikumi tiktu veidoti, ievērojot pašu mazāko Eiropas Savienības pilsoņu intereses.

Bērni izgaismo mūsu ikdienu, tāpēc šoreiz konkurss “Mazo eiropiešu lielās domas”. Līdz 21. jūnijam gaidīsim jūsu bērnu, mazbērnu, mazo brāļu un māsu vai kaimiņu bērnu jautrākos un spilgtākos izteicienus vai prātojumus. Sūtiet tos uz e-pastu ed@rezeknesnovads.lv vai rakstiet mums Europe Direct Austrumlatgale Facebook lapā, vai sūtiet WhatsApp ziņu uz tel. numuru 26531297, norādot arī bērna vārdu un vecumu. Iesūtītos darbus apkoposim un publicēsim ED Austrumlatgale Facebook lapā. Labāko darbu autori saņems gardas, veselīgas un bioloģiski audzētas zemenes no zemnieku saimniecības “Latgales zemenes” (balvas varēs saņemt Rēzeknē vai pie saimniekiem Dricānu pagastā).

“Piparkūkas nav kūkas, tie ir piparcepumi,” palīdzot mammai cept piparkūkas prātoja trīsgadnieks Marks. Bet, ēdot rasolu, Marks paziņoja: "Man dārzeņi traucē ēst desu”. Gaidīsim arī jūsu bērnu “pērles”!

Madara Bērtiņa,
Europe Direct Austrumlatgalē vadītājas asistente

Click to listen highlighted text!