Feimaņu pagasta teritorijā notiks militārās apmācības

No 1. līdz 3. jūnijam un no 6. līdz 9. jūnijam Rēzeknes novada Feimaņu pagasta teritorijā norisināsies Zemessardzes 3. Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljona profesionālā dienesta karavīru iepriekš plānotas apmācības.

Karavīru apmācības programma paredz gan uzturēt līdz šim apgūtās prasmes, gan apgūt arvien jaunas iemaņas vienības kaujas spēju stiprināšanai. Mācībās piedalīsies aptuveni 20 karavīri, kuri uzdevumu izpildei gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā pārvietosies pa koplietošanas un meža ceļiem, izmantojot militāros transportlīdzekļus. Mācību uzdevumu veikšanai nav plānota nekādas munīcijas vai imitācijas līdzekļu izmantošana.

Zemessardzes 3. Latgales brigādē karavīru un zemessargu militārās apmācības process tiek organizēts nepārtraukti visa gada garumā, veicot dažādus taktiskos uzdevumus gan vasaras, gan ziemas periodos. Regulāro plānveida mācību laikā karavīri un zemessargi uzlabo savu gatavību Zemessardzes vienību atbildības teritoriju aizsardzībai un savu spēju pilnveidošanai sadarbībā ar citām Zemessardzes un regulāro spēku vienībām.

Par mācību organizēšanu atbildīgā amatpersona sazvanāma pa tālr. 29952644. 

Iedzīvotāju ievērībai!  

Mācību norises vietās Rēzeknes novadā un tā apkaimē notiks karavīru un tehnikas īslaicīga pārvietošanās pa koplietošanas ceļiem, netraucējot transporta satiksmi. Nacionālie bruņotie spēki aicina novada iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Nacionālie bruņotie spēki arī atgādina, ka paralēli plānveida kaujas spēju uzturēšanas mācībām, laika posmā no 18. aprīļa līdz 27. maijam Latvijā norisinās militāro mācību cikla “NAMEJS 2022” pavasara posms ar vairākām tajā apvienotām starptautiskām mācībām: “Defender Europe”, “Knight Legion”, “Swift Response”, “Summer Shield” un Igaunijas Aizsardzības spēku lielākajām militārajām mācībām “Hedgehog”.

Šajā laika posmā visos Latvijas reģionos – Kurzemē, Vidzemē, Zemgalē un Latgalē notiks Latvijas un sabiedroto valstu karavīru un militārās tehnikas pārvietošanās pa valsts galvenajiem un reģionālajiem ceļiem. Mācību uzdevumu ietvaros periodiski notiks arī dažādu militāro lidaparātu, tostarp kaujas helikopteru “AH-64 Apache” lidojumi Latvijas gaisa telpā, un šie lidojumi notiek atbilstoši Latvijas likumiem un normatīvajiem aktiem gaisa telpas izmantošanas jomā.

Nacionālie bruņotie spēki aicina visu Latvijas novadu iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret notiekošajām militārajām mācībām, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju uzlabošanu un reģionālās drošības stiprināšanu.

Lai nodrošinātu Latvijas iedzīvotāju informētību, turpmākajās nedēļās Nacionālie bruņotie spēki regulāri publiskos aktuālāko informāciju par sabiedroto valstu militārās tehnikas pārvietošanos, uzņemošās valsts atbalsta uzdevumiem un sabiedroto spēku izvietošanu uz mācību laiku, kā arī par mācību lielākajām aktivitātēm dažādos Latvijas novados. 

Sekot līdzi Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto aktivitātēm iespējams sociālo tīklu platformās – Twitter profilā https://twitter.com/Latvijas_armija un Facebook lapā https://www.facebook.com/Latvijasarmija.

Par aktuālo aizsardzības nozarē iespējams uzzināt  https://www.sargs.lv 

 

Informāciju sagatavoja: 
Zemessardzes 3.Latgales brigādes štāba Informācijas daļa 
Tālrunis: 26192444 
e-pasts: evita.kozule@mil.lv

Click to listen highlighted text!