Finišējusi Sābru volejbola līga

07.07.2020

Sports

Sābru volejbola līga ( SVL), kas iesāka savu darbību 2019. gada oktobrī, šogad 21. jūnijā izspēlēja vīriešu komandu finālu. Čempionātu uzsāka 13 vīriešu un 7 sieviešu komandas no visas Austrumlatvijas - Jēkabpils, Kārsavas, Krāslavas, Līvāniem, Rēzeknes, Rēzeknes novada, Dagdas novada, Riebiņu novada.
Sieviešu līgā uzvarētāji tika noskaidroti jau februārī. Par pirmās sezonas čempionēm  kļuva “Jēkabpils” komanda, 2. vietā SK “Kuorsova”, 3. vietā- Rēzeknes BJSS meitenes (treneri A. Žogots, Oļegs Žukovs).
Vīru komandām pabeigt savlaicīgi turnīru patraucēja Covid 19. Tomēr, atceļot ierobežojumus valstī, no 20. jūnija līdz 21. jūnijam tika noskaidrots arī vīru čempions. 20. jūnijā notika ceturtdaļfināli, kuros lielu pārsteigumu nebija: uzvarēja tā komanda, kura bija augstāk regulārā čempionāta tabulā. 21. jūnija rīts bija nedaudz vēsāks nekā iepriekšējā dienā, bet ne Adamovas sporta hallē, jo pusfinālos krustoja šķēpus četras lieliskas komandas - VK ”Krāslava” pret VK ”Līderi” (Līvāni) un VK ”Jēkabpils” pret VK ”Saldie” (Rēzeknes novads).
Pirmā pusfinālspēle izvērsās ļoti intriģējoša, tika parādīts augstas klases volejbols, kurā pārāki ar rezultātu 3-1 (25-23, 25-14, 21-25, 25-20 ) bija VK “Krāslava” volejbolisti.
Otrā spēle bija finālmača cienīga. Ne jēkabpilieši, ne Rēzeknes novada komandas spēlētāji nevēlējās piekāpties, cīņa notika katrā laukuma centimetrā. Vīri krita, vilka bumbas, uzmundrināja viens otru, lika blokus, veidoja kombinācijas. Pirmajā setā uzvarēja VK ”Jēkabpils”, otrajā VK ”Saldie”. Trešā seta vidū, lecot blokā, guva traumu Artis Zvīdris (VK ”Saldie”). Rēzeknes novada komanda palika piecu vīru sastāvā (nolikums atļauj pabeigt spēli piecatā, ja arī nav maiņas). Trešo setu uzvarēja ciemiņi no Jēkabpils. Savukārt ceturto setu bez nervu zālēm skatīties nebija iespējams, jo abas komandas bija ļoti tuvu uzvarai, bet, nospēlējot otro garāko setu SVL, ar rezultātu 32-30 pārāki bija mūsu novadnieki! Parādot raksturu, tika uzvarēts arī 5. sets. Gala rezultāts- 3-2 ( 22-25, 25-16, 22-25, 32-30, 15-9) par labu VK ”Saldie”.
Spēle par 3. vietu izvērsās arī diezgan interesanti, kaut arī pirmais sets pagāja bez emocijām. VK ”Jēkabpils”, paliekot bez sava līdera Edija Sovetova (kājas trauma), diemžēl tika pie “koka medaļas”, jeb palika 4. vietā. Ar rezultātu 3-1 (21-25, 25-23, 25-19, 25-15) par bronzas laureātiem kļuva jaunā, perspektīvā komanda no Līvāniem VK ”Līderi”.
Laikam no visām 21 jūnija dienās spēlēm tieši fināls bija visparedzamākais un…neinteresantākais. VK ”Saldie”, pastiprinājušies ar Mārtiņu Strodu, kurš atsteidzās palīdzēt saviem komandas biedriem no koncerta, kas notika Jēkabpilī (ja ne uzvara, tad kaut vai koncerts tika jēkabpiliešiem), tomēr bija atstājuši visus spēkus un emocijas pusfinālā, nespējot neko pretī likt ļoti labi spēlējošajiem krāslaviešiem, kuru kapteinis ir Jurijs Dmitrijevs. VK ”Krāslava” bija kā labi ieeļļota mašīna - koncentrējušies, mērķtiecīgi, uzvarēt griboši, tādēļ likumsakarīgi kļuva par pirmajiem SVL čempioniem. Finālrezultāts -3-0 ( 25-8, 25-18, 25-23 ).
Par 1. sezonas čempionu vīru konkurencē kļuva VK ”Krāslava”, 2. vietā “Saldie” (Rēzeknes novads), 3. vietā - VK ”Līderi” (Līvāni).
Tika sadalītas arī individuālas balvas:
Dāmas

 • MVP jeb SVL 1. sezonas vērtīgākā spēlētāja – Kristīne Litavniece ("Jēkabpils")
 • Rezultatīvākā un labākā uzbrucēja SVL- Kristīne Dzierkale ( SK "Kuorsova")
 • Labākā bloķētāja - Viktorija Gudele (Rēzeknes novads)
 • Labākā cēlāja - Elīna Mičule (Rēzeknes BJSS)
 • Labākā servētāja - Gunta Nesterenko ("Jēkabpils")
 • Labākā jaunā spēlētāja – Ilze Beitāne (Dagda/Krāslava)

Kungi

 • MVP jeb SVL vērtīgākais spēlētājs, rezultatīvākais spēlētājs - Deivids Žolnerovičs (VK"Krāslava")
 • Labākais uzbrucējs - Sandris Turlajs (Rogovka)
 • Labākais bloķētājs - Ronalds Vucāns (VK"Līderi")
 • Labākais cēlājs - Dmitrijs Špakovs (VK "Krāslava")
 • Labākais servētājs – Jānis Gabranovs (Rogovka)
 • Labākais jaunais spēlētājs- Nikita Kopmanis (Kaunata)

Labākie tiesneši - Zaiga Mihailova un Sandris Turlajs.
Sīkāka informācija par spēlēm un cita informācija https://www.facebook.com/sabruvolejbolaliga/
Tautā ir teiciens par pirmajiem kucēniem, kuri ir jāslīcina. Protams, ka bija kādas kļūdas organizatoriskajā darbā, tomēr uzskatu, ka volejbola svētki, ko pie mums Latgalē sauc par SĀBRU VOLEJBOLA LĪGU, bija izdevušies!
Lielu paldies gribu pateikt visiem atbalstītājiem, tiesnešiem, bet it īpaši Rēzeknes novada sporta speciālistam Igoram Derjaginam.
Novēlu siltu, sportisku vasaru un tiekamies rudenī-  otrajā SVL sezonā!
Oskars Krukovskis,
sacensību organizators
(SK ”Latgolys Vonogi”)
D.žolnerovičs- vērtīgākais un rezultatīvākais SVL spēlētājs G.Nesterenko-labākā servētāja I.Beitāne- labākā jaunā spēlētāja R.Vucāns- labākais bloķētājs elīna mičule- labākā cēlājaV.Gudele-labākā bloķetājaK.Litavniece-SVL vērtīgākā spēlētājaK.Dzierkale -reziltatīvākā spēlētājaRēzeknes BJSS  VK Jēkabpils-4.vieta VK KRĀSLAVA VK Līderi VK SaldieD.Špakovs- labākais cēlājs

Click to listen highlighted text!