Gaigalavā atklāta spēļu un svinību vieta “8 Kustoņi”

09.08.2023

Uzņēmējdarbība

Zīmīgā dienā – gada 8. mēneša 8. datumā – Gaigalavā atklāta rotaļu un svinīgu pasākumu rīkošanas vieta “8 Kustoņi”. Klātesošie ciemiņi varēja novērtēt jaunatklāto svinību un rotaļu zāli, piedalīties aktivitātēs kopā ar animatoriem. Svinību telpas iekārtotas, saņemot finansējumu no Rēzeknes novada pašvaldības projektu konkursa “Atbalsts uzņēmumu radīšanai un attīstībai Rēzeknes novadā” ietvaros.

2022. gada projektu konkursa “Atbalsts uzņēmumu radīšanai un attīstībai Rēzeknes novadā” otrajā kārta tika atbalstīti 8 projekti. Viens no tiem – “Bērnu rotaļu telpas "8 kustoņi" izveide, uzturēšana un izīrēšana”. Projekta ietvaros labiekārtota spēļu un svinību istaba, iegādātas mantiņas bērniem, spēļu virtuve, slidkalniņš, baseins ar bumbām un televizors. Atklāšanas dienā centrā pulcējās daudzi vietējie bērni un viņu vecāki. Bērnus tūlīt aizrāva pieejamās mantiņas, mājīgi iekārtotās telpas, kā arī lielākais sajūsmas objekts – slidkalniņš un bumbu baseins. Svinības tupinājās pagalmā, kur sanākušos bērnus izklaidēja VikiShow animatori.

Viesus sagaidīja “8 Kustoņi” dvēselītes un īpašnieki – Spīču ģimene. Uzņēmums ir jau sen lolots sapnis. Dzīvojot Gaigalavā ir vēlme attīstīt dzimto vietu, jau kādu laiku bijusi doma atvērt uzņēmumu – domas bijušas par kādu tūrisma vai naktsmāju, varbūt izmitināšanas vietu. Iespējams, pašu bērni bijuši motivācija virzīties tieši bērnu istabas izveides virzienā. Pašu bērni izaug, bet atklāšanas dienā klātesošo bērnu pulciņš parāda, cik svarīgs ieguvums ir šādas vietas izveidošana Gaigalavā. Ne mazāk nozīmīgs fakts ir, ka ēka, kurā izveidota svētku zāle jau vairākās paaudzēs ir ģimenes īpašumā – vecmāmiņa ēkā atvērusi veikalu, kas joprojām iemīļots vietējo vidū, un nu pienākusi kārta jaunajai paaudzei rūpēties par ēku, blakus durvīs ierīkojot svētku un rotaļu telpu.

Pašlaik “8 Kustoņi” piedāvājumā ir bērnu spēļu zālēs iznomāšana (stundās, iepriekš sazinoties), kā arī svētku zāles iznomāšana (iepriekš sazinoties) kopā ar pieejamajām atrakcijām. “8 Kustoņi” priecāsies uzņemt viesību dalībniekus – gan bērnu ballītes, gan ģimeņu svētkus. Telpa ir pietiekami liela un atrakcijas aizraus bērnus vairākās vecuma grupās, var tikt rīkoti dažādi svētki un vakari dažādās tematikās, arī filmu vakari.

Nākotnes plānos ietilpst paplašināšanās, dažādu tematisko ballīšu, piemēram, kolektīvo filmu vakaru vai piepūšamo atrakciju pasākumu rīkošana un citu pakalpojumu sniegšana.

Rēzeknes novada pašvaldība novēl izdošanos jaunuzsāktajā uzņēmējdarbībā, bagātīgus bērnu pulkus un ģimenes, kuru acīs virmo “8 Kustoņi” radītais prieks.

Instagram: TELPA.SVETKIEM (Vieta svētkiem un rotaļām)

Adrese: Dārza iela 2, Gaigalava, Rēzeknes novads (uz priekšu aiz Gaigalavas kultūras nama, pie centrālā krustojuma, veikala ēkā)

Tālr. 28699177 vai 20120806

Sagatavoja: Liāna Runča, Rēzeknes novada pašvaldības uzņēmējdarbības attīstības speciāliste