Gērnsijas Latviešu asociācija sarūpēja dāvanas bērniem no Tiskādu bērnu nama

23.12.2015

Sociālais dienests

Ziemassvētki ir labestības, līdzcietības un dāvināšanas laiks, tāpēc ierasts, ka pirmssvētku noskaņās notiek dažādas labdarības akcijas. Lai iepriecinātu Tiskādu bērnu nama audzēkņus, Ziemassvētku akcija “Piepildi kurpju kasti Latvijas bērniem” notika arī nelielajā Gērnsijas salā, kas atrodas pie Lielbritānijas. Labdarības akcijā, kuru organizēja Gērnsijas Latviešu asociācija, iesaistījās gan daudzi angliski runājošie salas pamatiedzīvotāji, gan arī latvieši, kuri, kā izrādās, Gērnsijā ir otra lielākā tautība aiz angļiem.

Akcijas rezultātā interesantas, skaistas un noderīgas dāvanas tika sagādātas katram no trīsdesmit pieciem Tiskādu bērnu nama iemītniekiem. Kā interneta ziņu portālam brivalatvija.lv raksta Gērnsijas Latviešu asociācijas vadītāja Lilita Krūze, lielā vēja dēļ, kas negribēja norimt Gērnsijas salas krastos, akcijas rīkotāji jau uztraukušies, vai vispār paspēs nogādāt dāvanas laicīgi. “Salu apskalojošie ūdeņi jau vairākas nedēļas bija tik mutuļojoši, ka visi kuģi tika atcelti, tāpēc kurjera Intara Greķa darbs nebija viegls. Tomēr Intaram izdevās “noķert” dienu, kad kuģis devās uz blakus salu Džersiju un St. Malo ostu Francijā, no kurienes tālāk dāvanu ceļš veda uz Latviju,” raksta Lilita Krūze.

Latvijā dāvanu piegādāšanas “stafete” tiks nodota grupai “Baltie lāči”. Grupas solists Andris Baltacis pastāstīja, ka ar Gērnsijas Latviešu asociāciju iepazinušies šī gada pavasarī, kad “Baltie lāči” tika uzaicināti uzstāties Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas pasākumā 4. maijā. Tagad viņam kopā ar grupas biedru Aldi Kisi bija iespēja iejusties Ziemsvētku vecīšu lomās un apdāvināt Tiskādu bērnu nama mazos un lielos bērnus. Dāvanu maiss bija tik liels, ka pat divātā grūti paceļams. Jāteic, ka Ziemassvētku pasākumā, kurā ar dziesmām un dejām uzstājās bērnu nama audzēkņi, dāvanas bija sarūpējušas arī Rēzeknes novada pagastu pārvaldes, kuru bērni te uzturās, kā arī apģērbu veikals “Simona” no Viļāniem.

Šobrīd gandrīz puse no vairāk nekā 30 Tiskādu bērnu nama iemītniekiem jau atrodas Amerikas Savienotajās Valstīs, kur, pateicoties aģentūras “Jaunie horizonti” projektam, bērni uzturēsies aptuveni mēnesi, lai gada ģimeniskākos svētkus pavadīt kopā ar viesģimeni un apskatītu tālo aizokeāna valsti.

FOTOGALERIJA 

Madara Ļaksa,
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Click to listen highlighted text!