Iedvesmojoši aizritējusi Starptautiskā sieviešu diena Ozolainē

11.03.2024

Pagastu ziņas

Starptautiskā Sieviešu diena ir svētki, ko daiļā dzimuma pārstāves gaida ar satraukumu un īpašu sajūtu! Tā vienlaikus ir arī diena, kas liek sajust, ka pavasaris ir jau pavisam tuvu, neatkarīgi no tā, kādi laikapstākļi valda dabā. Arī sievietes, gaidot svētkus, šķiet, ir uzplaukušas līdzi saulainajām un pavasarīgajām marta dienām! Un svētki šīs sajūtas pastiprina vēl spēcīgāk!

9. martā Ozolaines pagasta tautas nams aicināja lielas un mazas dāmas svinēt skaistos pavasara svētkus un daiļā dzimuma īpašo dienu kopā! Neformālā un sirsnīgā gaisotnē sievietes tika aicinātas atcerēties par to, ka dzīvē bez pienākumiem un ikdienas skrējiena rutīnas ir jābūt arī vērtīgiem un iedvesmojošiem mirkļiem, veltītiem pašām sev. Mirkļiem, kuros atpūsties, iedvesmoties, mācīties ko jaunu un bagātināt sevi! Sieviešu dienas pasākuma laikā tika sumināta arī Ozolaines pagasta īpašā sieviete Ināra Blinova, kas tikko ir saņēmusi Rēzeknes novada Kultūras gada balvu nominācijā “Mūža ieguldījums”.

Cilvēkiem ikdienā ļoti bieži pietrūkst pozitīvās domāšanas, un pelēcīgie laikapstākļi veicina pelēcību arī noskaņojumā, tāpēc šoreiz pasākumā tika aicinātas piedalīties un savu dzīvespriecīgo uzrunu teikt divas pozitīvas un iedvesmojošas sievietes – Gerda Mališeva (koučs) un Gunita Veismane (geštaltterapeite). Moderno profesiju pārstāves rosināja atcerēties par tām lietām, kas katru sievieti dara laimīgu, atsaukt tās atmiņā, atzīmēt tās īpašā pozitīvo domu aplī un tuvāko dienu laikā ļauties tām, atgriežot sevi laimes un labpatikas komforta sajūtā, bet ilgtermiņā izmantot šo paņēmienu, kā ikdienas personīgās laimes terapiju.

Turpinājumā radošo darbnīcu un meistarklašu vadītājas iepazīstināja ar sevi, savām iedvesmojošajām personībām un aicināja klātesošās dāmas nākt darboties un apgūt jaunas prasmes. Ikvienai bija iespēja gūt iemaņas dabīgo ādas brošu veidošanā un savām rokām radīt piespraudi meistares Alijas Protosevičas vadībā. Talantīgā rokdarbniece Rita Siņavska mācīja cieto skrubīšu veidošanas prasmi. Savukārt, dabīgās kosmētikas lietpratēja Arta Švābe katrai ļāva uz brīdi sajusties par mājas kosmētikas meistari un pagatavot dabīgu lūpu balzamu.

Pasākuma ietvaros svētku dalībnieces varēja aplūkot un vērtēt arī 2 izstādes. Ozolaines pagasta tautas nama senioru kluba “Uguntiņa” dalībniece Albīna Šļahtoviča skatītāju vērtējumam nodeva savu tamborēto rotu izstādi, bet tautas nama foajē piepildīja jauna dzīvespriecīga gleznu izstāde, mākslinieces Jeļenas Ivanovas izpildījumā. Izstādes nosaukums “Daudzkrāsainie laimes triepieni” atklāj gleznotājas prieku un laimes sajūtu, ko šī nodarbe spēj sagādāt!   

Ozolaines pagasta tautas namā tika padomāts arī par jaunāko paaudzi! Mazās dāmas šajā dienā tika aicinātas piedalīties “Barbieland” ballītē, ļaujoties lelles Bārbijas un leļļu zēna Kena daudzveidīgajiem uzdevumiem un piedzīvojumiem rozā noskaņās.

Bet lutināšanas dienas desertā sanākušās svētku svinētājas priecēja Staņislava Grabļevska muzikālie priekšnesumi. Mākslinieks izpildīja vairāku desmitgažu populāras dziesmas dažādās valodās, ļaujot katrai klausītājai izbaudīt savai muzikālajai gaumei ko tīkamu!

Paldies ikvienai dāmai, kas izkāpa no ikdienas steigas un ļāvās iespējai izbaudīt iedvesmu, ko spēj sarūpēt gaiši, radoši cilvēki, un par sevis izaicināšanu jaunu prasmju apgūšanā! Lai šim pavasarim ir iedvesmojošs sākuma cēliens! Lai šī kopīgi pavadītā diena rosina jauniem hobijiem, vaļaspriekiem un jaunu, skaistu prasmju attīstīšanai!

Sagatavoja Ozolaines pagasta tautas nama kultūras pasākumu organizatore Santa Ostaša

Click to listen highlighted text!