Iedzīvotāji tiek aicināti piedalīties domnīcā “Vēlās brokastis ar savējiem. Iedzīvotāji, kopienas, pašvaldība – kā vienam otru sadzirdēt?”

05.10.2023

Sociālais dienests

11. oktobrī plkst. 11.00 – 15.00 Labklājības ministrija aicina klātienē piedalīties domnīcā “Vēlās brokastis ar savējiem. Iedzīvotāji, kopienas, pašvaldība – kā vienam otru sadzirdēt?”, kurā brīvā un draudzīgā atmosfērā Latgales vēstniecībā GORS, semināru telpā 3. stāvā (Pils ielā 4, Rēzeknē) kopā ar pašvaldības un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, vietējo kopienu aktīvistiem un iedzīvotājiem tiks meklētas atbildes uz jautājumiem par sociālā darbinieka lomu Rēzeknes novadā; ko vietējie iedzīvotāji sagaida no sociālā darbinieka kopienā; kā aktivizēt un nostiprināt sociālā darba kopienā nozīmību; kā efektīva kopienas sociālā darbinieka klātbūtne sabiedrībā veicina kopējo iedzīvotāju un pašvaldības labklājību u.c.

REĢISTRĀCIJA
Lai piedalītos klātienes domnīcā (vietu skaits ierobežots), nepieciešams reģistrēties līdz 9. oktobrim ŠEIT: https://bit.ly/domnica_Rezekne

 Dalībnieki: Rēzeknes novada NVO pārstāvji, iedzīvotāji, Rēzeknes novada domes deputāti un Sociālā dienesta darbinieki, pašvaldības un Labklājības ministrijas pārstāvji

 Domnīcas vadītāja: Iveta Graudiņa, komunikācijas trenere un pārliecinošas runas koučs, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas docētāja.

Programmā:
10.30-11.00 Reģistrācija un kafija
11.00-11.30 Pasākuma atklāšana
 Monvīds Švarcs, Rēzeknes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs
 Silvija Strankale, Rēzeknes novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja
 Naula Dannenberga, Labklājības ministrijas Sociālā darba un sociālās palīdzības politikas departamenta projekta "Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās" vecākā eksperte

11.30 - 13.30 Grupu darbs, lai brīvā un draudzīgā atmosfērā meklētu atbildes par sociālā darbinieka lomu Rēzeknes novada kopienā, ko Rēzeknes novada iedzīvotāji sagaida no sociālā darbinieka kopienā, kā aktivizēt un nostiprināt sociālā darba kopienā nozīmību Rēzeknes novadā.

13.30 - 14.00 Kafijas pauze

14.00 - 14.30 Rezultātu prezentēšana un nodošana Rēzeknes novada deputātiem

14.30 - 15.00 Neformālas sarunas ar savējiem

 Laipni gaidīti visi interesenti!

Domnīca “Vēlās brokastis ar savējiem. Iedzīvotāji, kopienas, pašvaldība – kā vienam otru sadzirdēt?” notiek Labklājības ministrijas (LM) organizētās kampaņas “Savējais savējiem!” ietvaros, kas šī gada rudenī notiek visā Latvijā. Kampaņa tiek rīkota, noslēdzoties LM īstenotajam pilotprojektam “Sociālais darbs kopienā”, kura mērķis ir sociālo problēmu risināšana un to preventīva novēršana kopienas līmenī, aizsniedzot neaizsargātākās iedzīvotāju grupas, aktivizējot kopienu iekšējos resursus un veicinot sadarbību starp iedzīvotājiem un pašvaldības vadību.  Atšķirībā no sociālā darbinieka, kura uzdevumi ir saistīti ar individuālu atbalstu grūtībās nonākušiem cilvēkiem, sociālais darbinieks kopienā fokusējas uz sociālo problēmu prevenci, aktīvi iesaistoties visas kopienas dzīvē. Neskatoties uz būtiskajiem ieguvumiem iedzīvotājiem, šobrīd Latvijā sociālais darbinieks kopienā kā amata vieta ir tikai nelielā skaitā pašvaldību.

Click to listen highlighted text!