Tūrisma ceļveža ģimenēm ar bērniem “Pīles Pūkas ceļojums” atklāšana

Datums
01.04.2023
Laiks
11:00
Norises vieta
Lubāna mitrāja informācijas centrs
Ieejas maksa
Bezmaksas

Pīles Pūkas ceļojums uz Latvijas lielāko ezeru – Lubānu

1.aprīlī plkst. 11.00 tiks atklāts netradicionāls tūrisma ceļvedis “Pīles Pūkas ceļojums”.  Tas adresēts ģimenēm ar pirmskolas vecuma bērniem un aicina doties ciemos uz Lubāna ezera apkārtni. Ceļvedī iekļautas 20 tūrisma vietas, kas atrodas Lubāna ezera apkārtnē, Lubānā, Gaigalavā, Bērzpilī, Viļānos un Varakļānos.

“Pīles Pūkas ceļojums” ir grāmatiņa, kuras galvenais tēls ir stilizēta pīle. Pīle Pūka liek bērniem risināt dažādus tematiskus uzdevumus, bet vecākiem pastāsta par katras ceļvedī iekļautās tūrisma vietas piedāvājumu. Īpaši tiek izceltas aktivitātes, kas patiks mazajiem ceļotājiem.

Aktīvie un veiklie varēs rāpties lielajā liepā, noslēpties spoguļu skapī, meklēt velniņus Spoku namiņā, mēģināt nobaidīt strausu un uzzināt, vai tītars prot lidot. Topošie zinātnieki un pētnieki varēs uzspēlēt dabas bingo, izgatavot kaņepju papīra loksnes, ar teleskopu vēŗot putnus vai piedalīties foto sajūtu laboratorijā. Sportiskie piedzīvojumu meklētāji-  šaut ar loku, mest mērķī lidojošos šķīvīšus un braukt ar bērnu kvadracikliem. Komunikablajiem un radošajiem bērniem būs iespēja barot stirniņas, spēlēt mūzikas instrumentus un veidot māla figūriņas, kā arī uzmeistarot pašiem savu putnu būri.

Dalībniekiem:

  • Dalība bez maksas. Pieteikšanās pa tel. 29234956.
  • Līdzi jāņem āmurs putnu būrīša gatavošanai.
  • Pasākums notiks ārā, vēlams laika apstākļiem piemērots apģērbs.

Norises vieta: Lubāna mitrāja informācijas centrs pie Lubāna ezera.

Adrese: Aiviekstes hidromezgls, Ošupes pagasts, Madonas novads.

Tūrisma ceļvedis un atklāšanas pasākums tapis, sadarbojoties Madonas, Rēzeknes, Balvu un Varakļānu novadu pašvaldību tūrisma speciālistiem.

 

Click to listen highlighted text!