In Memoriam. Nazima Melne. 14.01.1950.- 23.10.2021.

Publicēts: 25.10.2021

Atjaunots: 28.10.2021

Nautrēnu pagasta ziņas

Ar krāsainiem rudens lapu virpuļiem un dzērvju atvadu saucieniem atvadāmies no ilggadējās Nautrēnu vidusskolas skolotājas Nazimas Melnes.

Mūžībā devusies skolotāja, kura savam sirdsdarbam veltīja gandrīz 50 dzīves gadus, pasniedzot krievu valodu un literatūru. Skolotājas Nazimas stundas bija ļoti interesantas- viņa ne tikai mācīja krievu valodu, bet mudināja mūs iemīlēt krievu kultūru, tradīcijas, literatūru, bet it īpaši– dzeju. Dzeja viņas izpildījumā skanēja tik sirsnīgi, ka neatstāja vienaldzīgu nevienu, jo vairāk tad, kad dzejas rindas pārvērtās dziesmā. Nazima mācīja caur sirdi uz sirdi, redzēja otra sāpi, nekad nepagāja garām. Skanīgi smiekli, dzirkstoša humora izjūta, aizkustinājuma asaras, nepārspējams azarts un dzīvesprieks– tāda bija Nazima- mūsu kolektīva dvēselīte.

Mīlestības vadīta, Nazima ieradās Latvijā, nodibināja ģimeni, izaudzināja trīs bērnus. Iemīlēja šo valsti un Rogovku tikpat stipri kā savu dzimto Bašķīriju, tomēr sirds līdz pat pēdējam elpas vilcienam nepārstāja ilgoties dzimtenes. Un šīs ilgas pārvērtās skaistos stāstos, dziesmās, tradīcijās, ēdienos, liekot mums, kolēģiem, arī iemīlēt viņas dzimteni un kultūru.

Dzīvesgudra skolotāja, saprotoša, taisnīga un izpalīdzīga kolēģe, sirsnīga mamma un vecmāmiņa. Tādu atcerēsies Nazimu skolēni, kolēģi, nautrēnieši.

Mīļā skolotāja un kolēģe, lai miers Jūsu dvēselei…

Mūsu patiesa līdzjūtība tuviniekiem.

Nautrēnu vidusskolas skolotāju kolektīvs

Click to listen highlighted text!