Izgaršo, izsmaržo, izdejo un izdziedi Latgali Rīgā!

Publicēts: 10.08.2020

Atjaunots: 17.05.2022

CRAFTS

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Rēzeknes novada pašvaldība un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.

Latgales plānošanas reģions sadarbībā ar Latgales pašvaldībām un Latgales tematiskajiem ciemiem, Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam projekta LV-RU-018 “Amatniecība bez robežām” ietvaros rīko pasākumu “Latgales diena Rīgā”, kas notiks 2020. gada 15. augustā Neatkarības laukumā no plkst. 10.00 līdz 19.00, sniedzot vienreizēju iespēju Rīgas iedzīvotājiem un viesiem tuvāk iepazīt Latgales reģionu, tā daudzkrāsaino kultūru un tradīcijas.
Pasākumā tiks popularizēta Latgale kā pievilcīgs tūrisma ceļojumu galamērķis un amatnieku citadele. Latgales dienā piedalīsies Latgales plānošanas reģiona darbinieki, tradīcijas pratēji un dažādās nozarēs strādājoši Latgales amatnieki – keramiķi, audējas, kalēji, maizes cepēji, pinēji, kā arī uzņēmēji. Būs iespēja iepazīties ar Pleskavas apgabala amatnieku darbiem caur video stāstiem.

Latgales dienā varēs vērot gan podnieku darbošanos ar mālu, audēju aušanu stellēs, gan kalēja kalšanu kalvē, pinēju prasmes klūgu šķelšanā un vīšanā, kā arī iegādāties amata meistaru izstrādājumus: tradicionālo Latgales keramiku, pinumus, adītas un austas lietas, koka karotes u.c. Tirgū varēs iegādāties arī labumus no Latgales tematisko ciemu saimniecēm – smaržīgu rupjmaizi, mājas sieru, kūpinātu gaļu, mājas desas un speķi, mājas vīnu, īstu lauku miestiņu, zāļu tējas, kā arī nogaršot zupu no lielā saimes katla.

Baudot viesmīlīgu svētku gaisotni ik pa mirklim spilgtinās latgaļu sarunvaloda TV raidījumu vadītāja Oskara Bērziņa vadībā. Rīgas torņus pieskandēs latgaliešu mūzika, kuras pavadībā apmeklētāji varēs parībināt bruģi.

Uz pasākumu mīļi tiek aicināti arī paši mazākie, jo visas dienas garumā notiks radošās darbnīcas kā pieaugušajiem, tā arī bērniem: māla skola, ziedu veidošana no dabas materiāliem, koka spēles, sausais pēriens pie latgaļu pirtnieces, grozu pīšanas darbnīca. Visa pasākuma laikā būs pieejama atpūtas telts.

Ikvienam viesim būs iespēja konsultēties pie tūrisma un informācijas centru speciālistiem, savukārt pie Latgales plānošanas reģiona darbiniekiem būs iespējams uzzināt par uzņēmējdarbības un reemigrācijas iespējām Latgalē.

Pasākuma noslēgumā notiks Latgales dienas apmeklētāju sadziedāšanās, izskanot tradicionālai atvadu kopdziesmai “Pi Dīveņa gari goldi”.
Jestri un latgaliski – tāda būs septītā “Latgales diena Rīgā”!

Informāciju sagatavoja:
Projekta “Amatniecība bez robežām” koordinatore Natālija Kurakina

Crafts logo

Click to listen highlighted text!