Izraudzīti dalībnieki Rēzeknes novada vokālajai studijai „Skonai”

15.01.2013

Kultūra

14.janvāra pēcpusdienā Rēzeknes novada pašvaldības zāli piepildīja 40 skanīgas balsis – gan pavisam mazi dziedātāji, gan arī Rēzeknes Augstskolas studenti bija nolēmuši izmēģināt spēkus jaunizveidotās Rēzeknes novada vokālās studijas „Skonai” dalībnieku atlasē. Jauniešu dziedātprasmi vērtēja „Skonai” vokālā pedagoģe Guntra Kuzmina, kustību un deju pasniedzējs Edgars Jukna, kordiriģents Jānis Mežinskis un Rēzeknes novada jaunatnes lietu speciālists, mūziķis Guntis Rasims.

Guntra Kuzmina pastāstīja, ka sanākušie kandidāti esot bijuši cits par citu labāki: „Īpaši liels prieks bija par pašiem mazākajiem. Lai gan liela daļa no viņiem komisijas priekšā sakautrējās, tomēr jau tagad redzams, ka ar nelielu vokālā pedagoga palīdzību un skatuves pieredzi izaugs spēcīgi dziedātāji.”

Pēc atlases vokālajā studijā uzņemti 30 dalībnieki trīs vecuma grupās, taču vokālā pedagoģe kopā ar kustību pasniedzēju vēl plāno apbraukāt Rēzeknes novada skolas, lai arī tur atrastu talantīgus dziedātājus. Jāpiebilst, ka Guntra Kuzmina un Edgars Jukna nestrādās tikai ar vokālās studijas dalībniekiem, bet arī būs bieži ciemiņi novada skolās, kur palīdzēs vietējiem muzikālajiem kolektīviem paaugstināt savu meistarību.

Rēzeknes novada kultūras nodaļas vadītāja Ināra Pleikšne atklāja, ka vokālā studija izveidota ar mērķi atklāt un attīstīt novada bērnu muzikālos talantus, kā arī veicināt interesi par mūziku. „Turpmāk muzikālajiem bērniem un jauniešiem būs iespēja dziedāt latviešu, latgaliešu un aizrobežu komponistu dziesmas, piedalīties nelielās muzikālās izrādēs un uzstāties novada pasākumos. Vēlāk plānojam rīkot arī vokālās un deju meistarklases pie citiem speciālistiem, kā arī iestudēt kādu koncertprogrammu ar Latvijā zināmiem mūziķiem.”

Vokālās studijas mēģinājumi jaunākai grupai paredzēti katru pirmdienu, savukārt trešdienās kopā pulcēsies vidējā un vecākā grupa. Pirmie mēģinājumi būs gana saspringti un atbildīgi, jo jau pavisam drīz, 24.februārī, kad notiks latgaliešu kultūras Gada balvas „Boņuks 2012” pasniegšanas pasākums, ieplānota pirmā „Skonai” uzstāšanās.

Madara Ļaksa,
Rēzeknes novada sabiedrisko attiecību speciāliste

Click to listen highlighted text!