Izskanējis XI Tautas muzikantu saiets Rogovkā “Večerinka “O,bļaka””

04.08.2022

Kultūra
Tautas muzikants Vincents Kūkojs

Biedrība “Rogovkīši” 30. jūlijā Rogovkā, laukumā pie sporta halles - kultūras nama, rīkoja tradicionālo tautas muzikantu saietu - večerinku “O, bļaka!”. Pasākumā  muzicēja ap 40 tautas muzikanti no tuvākas un tālākas apkārtnes: Rogovkas etnogrāfiskais ansamblis, Pēteris Belinskis (Rogovka), Anna Višķere (Ilzeskalns), Venārs Dūre (Rugāji), Genādijs Rudukovs (Žīguri), Andris Kazinovskis (Balvi), Pēteris Labanovskis (Baltinava), Dainis Ločmelis (Salnava), Nikolajs Zaharovs (Rīga), Salnavas kapela “Sveicynojom, vielejom!”, Ontons Savickis (Kaunata), Jānis Mukāns (Daugavpils), “Dricānu Dominante”, Vinsents Kūkojs kopā ar Aivaru Sarnoviču un Rihardu Kūkoju. Visus patīkami pārsteidza Balvu puses Zelču ģimenes kapela, kurā bez tautas muzikantiem Eventija un Silvijas Zelčiem piedalījās arī viņu mazbērni Olivers un Eduards Žabari un Teodors Špars. Dāvanās katrs muzikants saņēma skārda meistara no Gaigalavas Raimonda Vāverāna gatavotās skārda svilpes.

Tautas muzikantu azartu un muzicēšanas prieku vairoja arī pasākuma apmeklētāji, kas aktīvi dziedāja un dejoja. Raksturojot kuplo apmeklētāju skaitu, šoreiz var teikt, ka večerinkā piedalījās no vecmāmiņām līdz mazbērniem. Prieks par vietējo jaunatni, kas šoreiz pasākumu apmeklēja kuplā skaitā un ne tikai dejoja līdz rīta gaismai, bet arī palīdzēja organizatoriem, pasākuma izskaņā sanesot atpakaļ telpās vismaz divsimt krēslus, kas bija iznesti ārā, lai nodrošinātu ērtības pasākuma apmeklētājiem.

Biedrība “Rogovkīši” pateicas Rēzeknes novada pašvaldības iestādes “Nautrēnu apvienība” Nautrēnu pagasta pārvaldei par atbalstu, kā arī pasākuma finansiālajiem atbalstītājiem: SIA “Sprūževa M” un personīgi Pāvelam Melnim, Guntim Vilciņam, Valdim un Lindai Bilinskiem. Par pasākuma norises vietas noformējumu pateicamies Dainai Zvejsalniecei un viņas komandai, kā arī Pēterim Gutānam par palīdzību skatuves sarūpēšanā.

Lai būtu klausāms kvalitatīvs tautas muzikantu  sniegums akustiskajā izpildījumā, pasākuma apskaņošanā izmantojām skaņu komplektu, kas tika iegādāts īstenojot sabiedriskā labuma projektu “Lai labi skan!” Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansētās  Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020.gadam apakšpasākumā “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros! Paldies Vinsentam Kūkojam un Rihardam Kūkojam par kvalitatīvas  dzīvās skaņas nodrošināšanu večerinkā!

Biedrība „ Rogovkīši” sirsnīgi pateicas tiem, kuri ar savu darbu un līdzdarbošanos palīdzēja pasākumam noritēt jaukā un  lustīgā gaisotnē: Ingai Vigulei, Rūtai Vonogai, Diānai Ivanovai, Ramonai Daukstei - Saleniecei, Arvīdam Gļaudam, Evitai Belinskai, Marijai Mazurei, Pēterim Putānam, Ainai Usnei, Mārai Lelei.

Terēze Kūkoja,
biedrības “Rogovkīši” locekle