Ja tev ir 18 gadi, izmanto DiscoverEU iespēju apceļot ES

23.03.2023

ES jaunumi

“Sveiki! Mani sauc Annija un pagājušajā vasarā kopā ar draugiem apceļojām Vidusjūras piekrasti Eiropas Savienības iniciatīvas DiscoverEU ietvaros.” Tā savu stāstu sāk Annija Kārkliniece, Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas 12. klases audzēkne, kura kopā ar skolasbiedriem Austru, Sandi un Kārli izmantoja iespēju, ko Eiropas Savienība (ES) sniedz tieši astoņpadsmitgadniekiem –  draugu lokā vai individuāli doties savā pirmajā Eiropas atklāšanas piedzīvojumā.  

“Dalība DiscoverEU ir lieliska izdevība ne vien piedzīvot Eiropas daudzveidību, kultūras mantojumu un vēsturi, bet arī pilnveidot prasmes, kas patstāvīgajā pieaugušo dzīvē ļoti noderēs: neatkarību, atbildību, pašpaļāvību un atvērtību citām kultūrām,” stāsta Annija.

Šī pavasara pieteikšanās ir atvērta līdz 29. martam, un tajā aicināti iesaistīties jaunieši, kuri dzimuši no 2004. gada 1. jūlija līdz 2005. gada 30. jūnijam.

Aizpildi pieteikumu, un, ja būsi veiksmīgo kandidātu vidū, laikā no 2023. gada 15. jūnija līdz 2024. gada 30. septembrim varēsi doties līdz pat 30 dienas ilgā ceļojumā pa sevis izvēlētu ES valsti vai reģionu.

DiscoverEU atbalsta videi draudzīgu pārvietošanos ar vilcieniem, tāpēc iniciatīva sedz ceļošanas izdevumus (ceļošanas karti, kas derīga izmantošanai ES dalībvalstu vilcienu tīklojumā). Taču tā kā Latvijai vēl nav dzelzceļa savienojuma ar Eiropas Savienību, savu DiscoverEU ceļojumu varēsi uzsākt pēc nokļūšanas Varšavā vai kādā citā ES valstī pēc tavas izvēles.

“Noteikti piesakies!” aicina Annija. “Izmanto šo iespēju, jo tas būs ļoti foršs, jautrs un atmiņā paliekošs brauciens.”

Papildu informācija un pieteikšanās: Eiropas Jaunatnes portālā: https://youth.europa.eu/discovereu_lv

Ja Tev ir kādi jautājumi, raksti Annijai Instagram platformā: @annnija_

Inta Rimšāne,
Europe Direct Austrumlatgalē vadītāja

Click to listen highlighted text!