Jau otro reizi Viļānos notika mākslas plenērs

19.06.2024

Pagastu ziņas

2024. gadā turpinās aizsāktā tradīcija, ka Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles studenti piedalās mākslas plenērā Viļānu pilsētā. Mākslas plenēra noslēgums norisinājās 19. jūnijā Viļānu kultūras namā, kur ikviens interesents varēja apmeklēt un aplūkot jauno mākslinieku sniegumu. Žūrija atlasīja no katra dalībnieka pa vienam darbam, kas nonāks Viļānu apvienības pārvaldei.

Noslēguma izstādē studenti stāstīja par darbu radīšanas procesu, kas viņus iedvesmoja, kā arī, kas attēlots gleznās. Noteikti varam norādīt, ka arī šogad tāpat kā pagājušajā gadā starp darbiem dominēja divas lietas – baznīcas komplekss un cilvēki.

“Šogad plenērs notiek jau otro reizi un varam teikt, ka tā ir tradīcija un noteikti varam teikt, ka tā ir tradīcija, kuri viļānieši paši arī gribēja, lai atspoguļotu pamatvērtības, kuras veido Viļānu identitāti. Paldies par Jūsu skatījumu,” savā uzrunā norādīja Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs.

Šogad mākslas plenērā piedalījās 16 jauni, talantīgi studenti iemūžināja savos darbos kā viņi redz un jūt Viļānu pilsētu un tās iedzīvotājus.

Izsakām pateicību Viļānu pilsētas iedzīvotāju konsultatīvajai padomei, kas nāca ar ideju Viļānu pilsētā organizēt mākslas plenēru, lai izdodas arī turpmāk pulcēt tik daudz talantīgu mākslinieku arī turpmāk.

Sagatavoja Jūlija Jurāne, Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Click to listen highlighted text!