Jau rīt izskanēs ikgadējā runa par stāvokli Eiropas Savienībā

12.09.2023

ES jaunumi

Trešdien, 13. septembrī, pl. 10.00 aicinām noklausīties SOTEU – ikgadējo Eiropas Komisijas priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas uzrunu par stāvokli Eiropas Savienībā. Jau tradicionāli tas ir kā iesākums nākamajam politiskajam gadam, turklāt šī būs pēdējā SOTEU runa fon der Leienas pašreizējā pilnvaru termiņa laikā.

Uzrunā Eiropas Komisijas priekšsēdētāja izklāstīs pērnā gada sasniegumus un runās par svarīgām eiropiešu problēmām. Viņa izvērtēs paveikto zaļas, digitālas, konkurētspējīgas un drošas Eiropas veidošanā, iepazīstinās ar prioritātēm un konkrētām iniciatīvām, kā nākamajā gadā iecerēts šīs problēmas risināt, piemēram, ierosinot jaunus ES tiesību aktus vai politiku.

“Tas ir Eiropas gars. Savienība, kas kopā ir stiprāka. Savienība, kas kopā gūst virsroku,” tā Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena teica savā 2022. gada runā.

13. septembrī pl. 10.00 runas tiešraidi būs iespējams klausīties šeit: https://www.facebook.com/EuropeanCommission

Inta Rimšāne, projekta Europe Direct Austrumlatgalē vadītāja

Click to listen highlighted text!