Jauni tērpi un mūzikas instrumenti būs Pušas pagasta tautas nama vokālajam ansamblim “Vuolyudzeitis”

Projekti

Rēzeknes novada pašvaldības "Maltas apvienības pārvalde" ES ELFLA programmas 2014.–2020. gadam apakšpasākuma 19.2. "Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju" aktivitātes 19.2.2. "Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas" ietvaros sāk īstenot LEADER projektu Nr.23-01-AL15-A019.2202-000016 "Tērpu un mūzikas instrumentu iegāde Pušas pagasta tautas nama vokālajam ansamblim "Vuolyudzeitis"".

Projekta mērķis ir veicināt tradicionālās kultūrvides saglabāšanu un popularizēšanu sabiedrībā, attīstot Rēzeknes novada Pušas pagasta tautas nama vokālajam ansamblim "Vuolyudzeitis" darbību ilgtermiņā.

Vokālais ansamblis darbojas kopš 2007. gada. Tas ir izveidojis savu tēlu, kļuvis atpazīstams ne vien Rēzeknes novada, bet arī reģionā, aktīvi piedaloties pagasta, novada un reģiona pasākumos. Pagasta ietvaros ansamblis dzied un spēlē visos svarīgākajos pasākumos, uztur kultūras dzīvi gan valsts svētku svinēšanas pasākumos, gan tradicionālajos svētkos.

Ansambļa repertuārs ir plašs, jo spēj pielāgoties nepieciešamajam repertuāram: oriģināldziesmas, folklora, akapella izpildījumi, garīgās dziesmas pie pagasta krucifiksiem, tā saglabājot un popularizējot arī latgaliešu valodu. Pašlaik ansamblis savu repertuāru paplašina ar pagājušā gadsimta 20.-30. gadu danču dziesmām - ziņģes, šlāgeri un tautasdziesmas. Lai minēto repertuāru ieviestu un ar to iepazīstinātu sabiedrību, ansambļa dalībniekiem ir nepieciešami tērpi, kas atbilstu minētā laika kultūrvidei.

Projekta rezultātā tiks iegādāti 2 vīriešu pagājušā gadsimta 20.-30. gadu tērpu komplekti (krekls, veste, žakete, bikses, naģene, kaklauts, zābaki) un 6 sieviešu tērpu komplekti (blūze, svārki), kā arī mūzikas instrumentu komplekts: cītars, mandolīna, rāmja bungas jeb bubyns, trideksnis (2 gab.), vijole.

Projekta attiecināmās izmaksas ir 4726.40 EUR, no kurām 90 % - 4253.76 EUR  ir publiskais finansējums un 472.64 EUR - Maltas apvienības pārvaldes līdzfinansējums.

Sagatavoja projekta vadītāja Inga Čekša-Ratniece