Jaunieši piedalās neformālo apmācību projektā “Mīli sevi”

Čornajas pagasta jauniešu centrs “HORIZONTS” realizēja Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes finansēto un Čornajas pagasta pārvaldes līdzfinansēto neformālo apmācību projektu “Mīli sevi” ar mērķi izglītot jauniešus par skaistumkopšanu un modi, un stiprināt viņos pašpārliecinātību par sevi un savu dzīvi.

Pirmās dienas apmācībās projekta dalībnieki apguva teorētiskās un praktiskās zināšanas par pareizu roku, sejas un matu kopšanu, kā arī pareizu dekoratīvās kosmētikas uzklāšanu stila un vizāžas pedagoga Inetas Jonānes vadībā no profesionālās Skaistuma skolas. Karstajā laikā neiztika arī bez atveldzēšanās Rāznas ezerā ar katamarāniem un sup dēļiem.

Otrajā dienā dalībnieki uzzināja par 2021. gada modes tendencēm, kā arī paši modelēja savu vasaras košo tērpu, kam turpinājumā sekoja rokassprādzes radošā darbnīca. Savukārt hennas apgleznošanas meistares Kristīnes Seņkānes vadībā bija iespēja pašām apgūt hennas apgleznošanu un nedaudz uzzināt par tetovējumiem. Vakara noslēgumā SPA vakars ar kafijas roku skrubi, gurķu sejas masku un rožu lapu vannu kājām.

Trešā diena iesākās ar aizraujošu aerobiku uz sauszemes un ūdenī Ivetas Brolišas vadībā. Turpinājumā sekoja interaktīva lekcija par sevis izzināšanu un pašpārliecinātību. Katrs dalībnieks varēja pārvarēt savas bailes un pierādīt sev, ka var sasniegt visu kāpelējot pa virvju trasēm Rāznas priedēs. Savukārt braucienā ar kuteri vadītāja Edgara Teivāna vadībā pa Rāznas ezeru bija iespēja iemācīties izrādīt savas emocijas un pieņemt otra.

Projekta noslēgumā katrs dalībnieks saņēma diplomu un kaktusu par piemiņu un atgādinājums rūpēties un mīlēt sevi.

Teksts un foto – Sarmīte Broliša, Čornajas pagasta jaunatnes lietu speciāliste.

Click to listen highlighted text!