Jaunieši solidarizējas nometnē “mēs-te-pat”

04.09.2023

Jauniešiem

No 21. augustam līdz 26. augustam Dricānu vidusskolā norisinājās nometne latviešu un ukraiņu bērniem un jauniešiem “mēs-te-pat”.

Nometnes mērķis bija nodrošināt saturīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas vasaras periodā, veicinot valsts valodas prasmju apguvi un pilnveidi, savstarpējo komunikāciju latviešu un ukraiņu bērniem un jauniešiem, sadarbību un sociālo prasmju pilnveidi, veidojot bērnu un jauniešu fizisko aktivitāšu un veselīga dzīvesveida paradumu veidošanu diennakts nometnē.

Nometnē piedalījās 9 Rēzeknes novadā deklarētie bērni un jaunieši un 9 bērni un jaunieši no Ukrainas. Nometnes nosaukums ietver sevī solidaritātes un atbalsta vīziju, kas balstās uz atbalstošu klātesamību bērniem un jauniešiem, kuri ir ieradušies Latvijā no Ukrainas.

Nometnes “”mēs-te-pat” pirmā diena tika veltīta ledus laušanas aktivitātēm, grupu veidojošajām aktivitātēm. Tāpat pirmajā dienā jaunieši piedalījās nodarbībās, kuras  vadīja Jānis Pampe ar improvizācijas teātra elementiem. Pirmās dienas vakarā dalībnieki ar dizaina domāšanas tehnikas elementiem izstrādāja savu dizainu, kuru vēlētos drukās uz nometnes T krekliem. Katra diena nometnē noslēdzās ar vakara emociju apli par sajusto un piedzīvoto dienas laikā, tādā veidā veicinot uzticēšanos un prasmes atpazīt savas emocijas un par tām runāt grupā.

Otrā dienā dalībniekiem notika radošās grafikas darbnīcas, organic dance meistarklases ar Mafaldu Garcia (Portugāle). Trešā nometnes diena bija ekskursijas diena uz Čornajas pagastu, kur dalībnieki spēlēja loku tagu, baudīja Latgales kulināro mantojumu, aktīvi piedalījās virvju trasē un klinšu sienā Rāznas priedēs, kā arī noslēdza aktīvo dienu ar braucienu ar kuteri pa Rāznu “Rāznas līcī”. Turpinot aktīvo nedēļu ceturtajā dienā dalībnieki devās braucienā ar kajakiem maršrutā Baltina (Rikavas pagasts)- Dērvaniene (Gaigalavas pagasts) maršruta garums aptuveni 10 km. Ceturtās dienas vakarā dalībnieki piedalījās foto meistarklasēs kopā ar fotogrāfi un Latgales vēstniecības GORS Mārketinga nodaļas vadītājas pienākumu izpildītāju Santu Kļavinu. Foto meistarklasēs dalībnieki apguva ēnu spēles atainojot fotogrāfijās Prāta Vētra “Mana dziesma” tekstu. Noslēdzošajā dienā dalībnieki devās pārgājienā, kur aktīvi pavadīja laiku šaujot ar loku, apgūstot prasmes cirvju mešanā, slackline un pavadot dienu pie dabas. Tāpat piektajā dienā dalībnieki sietspiedes tehnikā apdrukāja sev T kreklus ar pirmajā nometnes dienā izstrādāto dizainu.

Nedēļas laikā dalībnieki vairākkārtīgi tikās ar mākslas terapeitu, vakaros spēlēja volejbolu Dricānu vidusskolas sporta zālē, cepa marshmellow uz ugunskura vai skatījās vakara kino.

No organizatoru puses vēlamies pateikt paldies dalībniekiem par enerģiju un atgriezenisko saiti, viņu vecākiem un sadarbības partneriem! Īpašs paldies Dricānu apvienības pārvaldei par pretimnākšanu nometnes organizēšanā un transporta nodrošināšanā!

Nometne tika rīkota “Valsts finansētās nometnes projektā “Atbalsts Ukrainas un Latvijas bērnu un jauniešu nometnēs”” ietvaros.

Infomāciju sagatavoja
Nometnes vadītāja
Ingūna Semule

Click to listen highlighted text!