Jauniešu centrs “HORIZONTS” realizēja projektu “Tehnoloģijas glābj!”

Izglītība

Čornajas pagasta jauniešu centrs “HORIZONTS” realizēja Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības un sporta pārvaldes finansēto un Kaunatas apvienības pārvaldes līdzfinansēto iniciatīvu projektu “Tehnoloģijas glābj!”. Projekta ietvaros jaunieši trīs dienas pavadīja interesantās un izglītojošās aktivitātēs, kur ieguva informāciju par drošību pie ūdens, par drošību vasaras brīvlaikā, kā arī uzzināja par jaunākajām tehnoloģijām glābšanas jomā. Projekts tika realizēts no 7. jūnija līdz 13.jūnijam.

Projekta pirmajā dienā Čornajas tautas namā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD)  inspektors Oļegs Poskrjobiševs Rēzeknes novada jauniešus izglītoja lekcijā par drošību atrodoties pie ūdenstilpnēm, par drošību vasaras brīvlaikā, kā arī iepazīstināja ar jaunākajām tehnoloģijām glābšanas jomā. Pēc tam visi lekcijas dalībnieki devās ekskursijā uz VUGD Rēzeknes daļu, kur paši varēja aplūkot jaunās, modernās glābšanas mašīnas un salīdzināt ar vecajām. Jaunieši  klausījās interesantos stāstos par glābēju darba ikdienu, par aprīkojumu, kā arī par dažādiem atgadījumiem izsaukumu laikā. Jaunieši piedalījās arī skriešanās sacensības, kuru laikā vajadzēja ietērpties pilnā ugunsdzēsēja ekipējumā, lai labāk iejustos glābēju lomā.

Otrajā projekta dienā pie jauniešiem ciemojās Jānis Jurčenko no SIA “ARĪ TE”, lai iepazīstinātu ar drona pilotēšanas teoriju un praksi. Praktiskajā daļā paši jaunieši iejutās gan glābēju, gan nelaimē nonākušo lomās. Uzdevums bija pašiem ar drona palīdzību atrast pazudušu cilvēku grupu uz sauszemes un laivotājus uz ūdens. Pēc praktiskās nodarbības jaunieši paši varēja secināt, ka tas nav viegli. Turpinājumā emociju virpulis – brauciens ar kuteri pa Rāznas ezeru SIA “Rāznas līcis” kapteiņa Edgara Teivāna vadībā.  Braucienā pārliecinoši visi dalībnieki sašņorēja stiprāk glābšanas vestes, jo teorijā dzirdētais un praksē apvienotais liek rīkoties prātīgi.

Projekta noslēdzošajā dienā tika organizēts brauciens uz āra peldbaseinu SIA “Olimpiskais centrs Rēzekne”, kur uzdevums bija demonstrēt un ievērot visus iepriekš apgūtos priekšnosacījumus, lai peldēšana būtu droša gan pašam peldētājam, gan apkārt esošajiem.

Sagatavoja:  Sarmīte Broliša, Čornajas pagasta jaunatnes darbiniece

Foto: Čornajas pagasta jauniete Anastasija Diklaba