Karjeras attīstības atbalsta pasākums "Topi par meistaru"

09.05.2019

Izglītība

2. maijā Verēmu pamatskolas 5. klases skolēni karjeras attīstības atbalsta projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”ietvaros devās uz stādaudzētavu”Sprogas”  Dagdas novada Andrupenes pagastā. Mūsu mērķis bija iepazīties ar koku stādu audzēšanu. Stādaudzētava”Sprogas “piedāvā kvalitatīvus bērza, egles stādus, kas audzēti no augstākās kvalitātes ”Latvijas valsts mežu” sēklām. Tās teritorijā atrodas 3 siltumnīcas. Zinošie kokaudzētavas saimnieki, kas darbu turpina jau vairākās paaudzēs, skolēnus iepazīstināja ar koku stādu (bērzu un egļu) audzēšanas tradīcijām. Visus pārsteidza lielais izaudzēto stādu apjoms gadā. Skolēniem tika dota iespēja darboties arī pašiem. Kad kastīte bija sagatavota, zeme nolīdzināta, varēja ņemt bērza sēkliņas un sēt, no augšas lidinot. Pēc tam vajadzēja piepliķēt un pārkaisīt ar vermikulītu, lai sēkliņas neaizietu bojā. Skolēni vēroja modernas laistīšanas iekārtas, traktortehniku, kā arī roku darbu,veicot stādu piķēšanu. Uzzināja, cik patiesībā smags ir šis darbs, kas dažreiz sākas jau pulksten sešos no rīta un ilgst līdz vēlam vakaram.
Skolēniem bija interesanti. Darbošanos netraucēja pat nelielais lietutiņš, kas ik pa laikam uzlija. Šī diena patiesi bija izdevusies, un visi jutāmies laimīgi un gandarīti, ka  uzzinājām tik daudz jauna. Par atmiņu no šī brauciena iestādīsim pie savas mājas un skolas mazu bērziņu, ko mums uzdāvināja stādaudzētavā.
Mēs ieguvām atziņu, ka par koku stādiņiem ir ļoti labi jārūpējas.
Zinaīda Kūkoja, 5.klases audzinātāja
veremi_koki1 veremi_koki2

Click to listen highlighted text!