Kaunatā norisinājās Veselības veicināšanas festivāls

23.jūlijā Kaunatā norisinājās Veselības veicināšanas festivāls “Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā”. Pasākums tika organizēts ar mērķi popularizēt veselīgus ikdienas paradumus, aktīvi, izklaidējoši un izglītojoši pavadīt brīvo laiku, sniegt cilvēkiem iespēju izmēģināt ko jaunu un iedvesmot jaunām, veselīgākām izvēlēm.

Pasākums Kaunatā pulcēja ap 300 Kaunatas un citu pagastu iedzīvotājus, kas ņēma dalību 5 pasākuma norises zonās.

Apmeklētājiem bija iespēja piedalīties grupu vingrošanas nodarbībās, kā, piemēram, aerobika (vadītāja Laine Lubgāne), vingrošana māmiņām ar bērniem (vadītāja Laine Lubgāne), Cigun elpošanas vingrošana (vadītājs Andrejs Andrejevs). Starp aktivitātēm uzstājās vokāli instrumentālais ansamblis “Bulta”. Pasākumā viesojās arī Latvijas rekordiste, olimpiete no Latgales, Gunta Vaičule (ex. Latiševa - Čudare) un dalījās ar savā pieredzes stāstā, "Kā sasniegt un pārsniegt savus limitus?".

Atsevišķa zona pasākumā tika veltīta veselīgam uzturam, kur apmeklētājiem bija iespēja apgūt veselīga uztura pamatus kopā ar Samantu Gaili, kā arī piedalīties veselīgu maltīšu gatavošanas meistarklasēs, kuru noslēgumā visus gaidīja degustācijas.

Pasākuma laikā apmeklētājiem bija iespēja apmeklēt diskusijas un domnīcas jauniešiem un pieaugušajiem par mentālās veslības tēmām. Kopā ar psihologi Dr. Lauru Valaini tika skatītas gan īsfilmas, veidoti paštesti  un diskusijas par dažādām aktuālām tēmām.

Nedaudz nostāk no burzmas tika izvietota 4.zona, kur dalībnieki varēja nodoties gongu meditācijā ar Evitu Sarmu, deju un kustību mākslas terapijā ar Simonu Orinsku vai vizuāli plastiskajā mākslas terapijā ar Lauru Danilāni.

Arī sacensību gara meklētājiem bija iespēja piedalīties gan komandu “Jautrajās stafetēs” no biedrības “Austrumlatvijas radošo iniciatīvu centrs”, gan šaha un dambretes turnīros, ko rīkoja sporta biedrība “SEDNA”, kā arī individuālajās discpilīnās: loka šaušanā un izaicinājumā “Everests”, kur no tukšām kastēm dalībniekiem bija jābūvē tornis, vienlaicīgi esot šī torņa augšgalā.

Paralēli pasākuma aktivitātēm bija izvietota arī bērnu zona ar piepūšamājām atrakcijām, sejas apzīmēšanas darbnīca, kā arī audumu apdrukas darbnīca, ko vadītja Dana Vasiļjeva.

Tika apbalvoti un godināti labākie sacensību zonas dalībnieki, kā arī noslēgumā starp visiem aktivitāšu dalībniekiem tika izlozētas veselību veicinošas balvas, un galvenā balva – velosipēds.

Vakara noslēgumā uguns šova paraugdemonstrējumi no uguns skolas Studia Fotia un  muzikāls sveiciens no rokgrupas "Navigators", kas nāk no Augšdaugavas novada.  

Veselības veicināšanas festivāls tika organizēts ESF projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/027 „Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” ietvaros un tā aktivitātes vērstas uz sabiedrības informēšanu, izglītošanu, personisko iemaņu attīstīšanu, paradumu maiņu un veselīga dzīvesveida izkopšanu, kas sekmē veselīgas sabiedrības veidošanos.

Sagatavoja: Edgars Provejs, biedrība “Organic Synergies”

Foto: Inga Greiškāne | JunJala

Click to listen highlighted text!